bugün

okunduklarında insanı güldürseler de o günleri hatrınızda tutabilmenizi sağlayan birer hazinedirler.
"sevgili .... * , kalbin kadar temiz bu sayfayı bana ayırdığın için öncelikle çok teşekkür ederim." ile başlayan ve "sepet sepet yumurta, sakın beni unutma, unutursan küserim, mektubumu keserim." ile sonlanan yazılarla dolu defterdir.
gizlice çalındığı bir vakti, kardeş, abi, abla, arkadaş gibi şahıslar tarafından yazılmış gıcık etme notları da vardır. yıllar sonra okunduğunda daha da eğlenceli olur. genellikle yazılan şeyler masumcadır.

(panik içinde büyük harflerle çapraz bir şekilde)
"salak" hemen altına "deli bilmem ne" "aptal" gülen surat bir de alakasız bir şekilde içinden ok geçen kalp ve sizin isminizin baş harfi ve sınıfınızdan birinin ismi.

bunu yapan zaten ancak çocuk olabilir. o vakitler çok sinirlenilir, anneye babaya şikayet edilir ama yıllar sonrası için güzel bir anı olarak kalır.
seviyorum ama kimi
en tatlı birisini
nasıl anlatsam sana
ilk harflerine baksana.
dozer geliyor dozer
cekilin yoldan ezer
su ...'nın sevgilisi
tarık akan'dan güzel

!!?!!
her hatıra defterine kişinin sen benim en iyi arkadasımsın demesi, beni unutma temalı cümleleri, sevgili vıdıvıdı kağıt parcasına bişeyler yazmamız önemli değil birbirimize olan sevgimiz önemli seklindeki kagıdı küçümser cümlesi ve küçümsediği halde bana bu hatıra defterinde yer ayırdıgın için tesekkür ederim demesi altınada su maniyi düşmesi;

batır bıcagı kalbime
kalbim kana bulansın
fazla derine batırma
cünkü orada sen varsın

hele
unutma unutulanlar unutanı asla unutmazlar seklinde bi cümle vardır ki akıllara zarardır.

bir de hatıra defterinin anket versiyonu vardır. o anketler genellikle kimi seviyosun benden hoşlanıyo musun cevaplarını almak için doldurtulur. anket sahibi hakkındaki görüşleriniz kısmıysa tamamen bunun cevabını almak için vardır.

cok dertyliymişim yahu.. *
bana bu kalbin kadar temiz sayfayı ayırdığın için teşekkür ederim.
sepet sepet yumurta sakın beni unutma...
hatıra hatıra dedin
başımın etini yedin
al sana bir hatıra
ömür boyu hatırla *
güzel bir örnek için bakmakta fayda vardır.
http://img258.imageshack....y.php?image=gunlukus3.jpg
bazılarının her günü aynı şekilde başlar, aynı şekilde biter.

22 mart salı

sabah kalktım elimi yüzümü yıkadım sonra dişlerimi fırçaladım, kahvaltı yaptım. babam bizi okula götürmek için abimle beraber arabaya bindirdi abim hep öne oturuyor....

23 mart çarşamba

sabah kalktım elimi yüzümü yıkadım sonra dişlerimi fırçaladım, kahvaltı yaptım. babamla okula gitmek için hazırlanıyorduk....
sepet sepet yumurta
sakın beni unutma
unutursan küserim
mektubunu keserim

mektup mu kaldı anacım ?
akrostiş.
facebook'da buluşmak dileğiyle...
dünya akrostişli şiir yazma rekorunun kırıldığı hatıra defterlerinden seçmelerdir. örneğin: #3453669
Bilge adında sevimli bir arkadaşımın kırmızı bayraklarla süslediği bir yazı yıllar geçse de belleğimden çıkmamaktadır. Bana ne anlatmak istediğini hala çözememişimdir:
atlılar geliyor atlılar
kırmızı bayraklılar.
hatıra defterlerine "sen bu satırları yıllar sonra okuyup beni anacaksın, beni hiç unutma çünkü ben seni daima hatırlayacağım canım arkadaşım.." şeklinde düşülen notları doğrulayan seçmeler.
mendili ipek
ortası benek
arkadaşım ...
sanki bir melek

kar tanesi
nur tanesi
ların bir tanesi

gülü solana kadar
seni ölene kadar
seveceğim

sevenden
sevilene