1. .
  260 milyon dolara malolan, 10 tonluk bir helikopter taşıyabilme kapasi olan, Radara yakalanmamak üzere tasarlanan,preveze deniz zaferinin yıldönümü olan 29 eylül'de suya indirilecek olan ve (buraya dikkat) tasarımından inşasına kadar tamamen yerli imkanlarla üretilen Heybeliada isimli savaş gemisi.
  aynı özellikteki bir gemiyi ithal etmiş olsak 500 milyon dolar ödememiz gerekiyormuş.
  haberi görünce sevinemedim. neden mi? çünkü biz kendi kendine yeten 7 ülkeden biriyiz, çok strtejik bir bölgedeyiz ve dahi 3 tarafımız denizlerle çevrili. ben ilkokul öretmenimin yalancısıyım. nerde inebahtı bozgunundan sonra kesilen sakalın yerine gelen gür donanma, nerde 85 yıldır henüz üretilen ilkkkk savaş gemisi... baya yol katetmişiz... böyle devam edersek 2500 yılına doğru uzaya çıkarız.

  http://www.haber7.com/hab...misi-suya-indiriliyor.php
  2 ... uvjb
 2. .
  Küçümseyen bünyelerin ne olduğundan haberi olmadığı bir gemidir. Dünya'da bu tarz bir gemi isveç Norveç ve ABD'de bulunmaktadır ve bunu şimdi bir de Türkiye üretmiştir. Çok güzel ve çağdaş bir adımdır.
  2 ... bir cipsten cikan 2 taso
 3. .
  cumhuriyet'in ilk yıllarında gaz maskesi ve uçak fabrikası kurup ihracat bile yapabilen anlayıştan sonra, aradan geçen üç çeyrek asırda alınan yol bakımından övünç vesilesi sayılabilecek bir mesafe. bu çağdışı ve çirkin buluşu görünce aklıma andımız geldi nedense. haydi fişleri dizelim arkadaşlar. (bkz: hey allahım ya rabbim ya)
  1 ... uvjb
 4. .
  bugüne kadar türk tersanelerinde türk mühendis ve işçilerinin emeğiyle inşa edilmiş onlarca hücumbot, sahil güvenlik botu, eğitim botu, lojistik destek gemisine zaten sahibiz. tekne inşası, blok montajı, makine aranjmanı aynı şekilde türk tersanelerinde yapılıp denize indirilen fırkateynler, mayın gemileri ve denizaltılarımız da mevcuttur. yani tekne inşa ve montajını zaten senelerdir yapabiliyoruz. burada söz konusu olan atış kontrol, elektronik harp, muhabere ve komuta kontrol sistemlerinin de türk teknolojisiyle üretilecek olması ve ilk dizayn aşamasından itibaren türk gemi inşa mühendislerince tasarlanmış olmasıdır. ayrıca tüm donanma gemilerini kendisi tasarlayıp, her şeyiyle kendisi inşa edip donatabilen ülke sayısı bir elin parmaklarını geçmez. türk donanması akdenizde etkin bir güçtür ve küçümsemeye kalkanlar cahilliklerinden öyle yapmaktadır.
  -1 ... aliceinchains
 5. .
  10-15 sene sonra uranyumla çalışan versiyonlarından yapmak dileğiyle...
  1 ... kutt
 6. .
  devamını heyecanla beklediğimiz ve takdir ettiğimiz oluşumun son derece müthiş bir parçasıdır. teşekkürler türkiye.
  ... b00k