bugün

birçok şeyin ilki o kişiyle yaşandığı için akla ilk o gelir.
unutulmaz, ama buradaki unutmak hala ilgi duymaksa hala aşıksınızdır.*
yediğiniz ilk darbedir de ondan...
hem ilk hem de son heyecanınızdır. tabi ki yine seversiniz heyecanlanırsınız belki ama asla ilk hissettikleriniz kadar keskin olamaz. aşkın içinizi ne kadar acıtabileceğini ilk kez bu anda idrak edersiniz...
hiç öyle bir şey yok.ben bizzat oradaydım.
değer verildiğinde ne olacağını kestiremediğin, ilk mükemmel karşılaşma olduğu için; ilk aşk unutulmaz. sonraları neyle karşılaşacağını bilirsin. insani duyguların, asla ilk aşkında olduğu kadar güçlü olmaz bir daha; tepki vermez, mantığınla düşünürsün. sonra insan olduğun, o ilk aşkının güzel günlerini özlersin ve unutamazsın. ilk aşkını kaybetmiş kaç kişi hala insan?*
özel bir nedeni yoktur aslında. her şeyin ilki unutulmaz.
hafızanın güçlü olması. gerisi fos. ilkler en iyilerdir diye bir kural yok sonuçta.
ilk hayal kırıklığı olması heleki sizden başka ilk lerde çalmışsa....
ilk öpücüğün verdiği heyecandandır.
göte giren ilk kazıktır.

ilk hayal kırıklığı,ilk hazımsızlıktır.
ilk aşkınızdan sonra pek elle tutulur ilişkilere yaşamamışsanız gayet tabi unutamazsınız. ilk aşkınızın hayalkırıklıkları sizi olgunlaştıramadıysa unutamazsınız. üzerinden yeterince zaman geçmemişse* unutamazsınız. bunların dışında bir durumdayken hala unutamıyorsanız o sizin aptallığınızdır. tabi unutmak demek herşeyin hafızadan silinmesi yani bir nevi hafıza kaybı anlamına gelmez. yaşadığınız güzel zamanlar da kötü zamanlar da ara ara gelir aklınıza. aslında ilk aşka dönüp baktığında kişi aşkından ziyade kendisini hatırlar sürekli, kendisinin o ilişki içindeki halini ve şuanki halini kıyaslar. bir de geçmişte çok incindiğini düşünüp bir daha asla birine yaklaşmayan, içini açmayan, güvenmeyen tipler var. "ahh geçmişte çok incindim çok kırıldım o yüzden böyle oldum ben, vah vahhh" insanlarına acıyorum sadece. bu onların kendi zayıflığıdır, kendi tercihleridir, bir kişi hayatlarını o zamanlar boka çevirdi diye bundan sonra karşısına çıkan herkese aynı muameleyi yapmak cesurca yaşamaktan korkmak demektir, unutamamak falan değil. eğer yaşamayı becerebiliyorsanız kapanmayacak hiçbir yara yoktur! kendini kapatarak hayattan kaçmak sadece aptallıktır, başka bişey değil. sevmeye, aşık olmaya, tutkuya, acı çekmeye cesareti olmayan insanların aptallığı...
bilinmişliği, öğrenilmişliği, hiç bir deneyimini kazanmadan olabildiğine yaşandığı içindir.
ilk ve özeldir.ilk kez tatadarsın yaşarsın o duyguyu.
(bkz: masumiyet)
adı üstünde her şeyin ilki unutulmaz.
s*ken sevilir felsefesinden kaynaklanır.
ilk aşkın ta amınagoyum.

(bkz: üstüne alınma kamil)

charlie ye söyledim..
ilk kez ruhunuz bedeninize sığmamacasına bu kadar mutlu olmuşsunuzdur, ilk kez varlığınız bu derece bağlanmıştır başka bir varlığa, ilk kez hayat onunla rengarenk anlamlar kazanmıştır.iki farklı beden ilk kez böylesine tek bir ruha dönüşmüş ve ilk kez kulaklarından kelbekler çıkan animeler misali herşey hafiflemiştir hayatınızda.ama kimi zaman unutmak zorunda kalırsınız, kimi zaman yapacak başka birşey yoktur gerçekten ve kimi zaman unutursunuz herşeyi hiç yaşanmamışcasına.bu kendini kandırmak mıdır yoksa gerçekten unutmak mı hiçbir zaman bilemezsiniz.aradan aylar, yıllar, günler ve geceler, başka aşklar, başka mutluluklar geçer ama hiçbiri, hiçbir zaman onun tadını bırakmaz dilinizin ucunda.bazen çokca zamanlar sonra hala aklınıza geldiğinde acı bir gülümseme oluşur dudaklarınızda.ama artık sadece bir gülümseme kadar yeri vardır hayatınızda.herşey unutulur ama neyin, nasıl unutulduğu hiçbir zaman unutulmaz...
üzerinden yeterince zaman, yeterince tecrübe geçmemesidir.

o kadar.

yoksa insanın geride bırakamayacağı, unutamayacağı şey yoktur. ne kadar değerli olursa olsun üzerine yığılan pislikler, güzellikler onu görünmez eder.
Hayatın ilk defa anlamlı olduğunu ve herşeyin gözünüze güzel gözükmesinden kaynaklanır.
ilk aşk sarhoşluk halidir.hep böyle devam eder diye düşünülür,herşey ilk elin tutulmasıyla başlar o anki heyecan mümkünatı yok yaşanamaz ikinci kez.sonra ilk öpüş ve ilk ayrılık.ayrılık diyorum ilk aşkla evlenilir diye düşünülür ama o ayrılık zamanı tüm gelecek hayallerinin yenilenmesiyle son bulur.var mı ötesi berisi.
Yalandır. Unutulur. Peki ne zaman unutulur? Aynı duyguları bir başkasına beslediğinizde. Zor ama imkansız değil.
Sizi terketmesi veya onunla bir ilişkiniz olmamış olmasıdır. Ayrıca derin yaralar da bırakmıştır sizde izleri geçmeyen. Açık ve net.
ilk aşkım 24 yaşında bir kaltaktı.

bense fakülteye yeni başlamıştım. beni cinsel ve duygusal olarak sömürdüğü için zaman zaman nefretle hatırlarım.