bugün

başkalarıyla olmak isteyip elinin altındakini de kaybetmemeyi amaçlayan çiftlerin gerçekleştirdiği eylem.
Bir biraz ayrılalım, free takılalım, istediğimiz insanla görüşelim, öpüşelim, koklaşalım demenin biraz daha medeni yoludur.
ayrılığı ağırdan almaktır. verilen aradan sonra mesaiye döneni nadirdir.

-bence biraz ara vermeliyiz. ilişkiyi gözden geçirmek istiyorum.
+peki nasıl istersen.

1 hafta sonra

-aloo, ya şey dicektim. ben sanırım eski sevgilimle barıştım. seni de kandırmak veya idare etmek istemiyorum, söylemek istedim sadece. her şey için sağol.
+ananın amına koyim.
-doğru konuş, biraz medeni ol lütfen.
+annenin amına koyayım. *
(img:#242859)
Ara vermek nedir ya ! istemiyorsan çekip gidiceksin, karşı tarafı da ikilemde bırakmanın ne anlamı var. Elimde dursun, bunalımım, tribim, yedek listem, çelişkim biterse geri dönersin diye düşünüyosun di mi ? Ama yanıldın. iradeliyse karşı taraf beklemez seni, beklememeli. Kendine eziyet etmeyi sevmiyorsa tabi. Aklı başında bi insan söylemi değildir. Ara vermek yerine bi ömür zaman verip güle güle demek gerekir. Gül gibi ilişkinin tam ortasında ara verelim denirse zaten ona da adam demek yerinde olmaz.
Bu konuyla uzaktan alakalı olarak, bittikten sonra zaten sevmemiştim diyen vardır ki evlerden ırak. Ne demiş Elif Şafak, ''Bir adam ayrıldığı kızın ardından ''zaten hiç sevmedim'' diyorsa, cümlenin başındaki adam kelimesi için özür dilerim.''
''sen bi toz ol, daha iyisini bulamazsam yine yiyişiriz'' demenin farklılaşmış hali.
bir ilişkiye ara verelim demek senden iyisini bulursam ona giderim bulamassam sana gelirim demek.
başkasını bulamazsa döner merak etme.
kısa bir süre el fatiha okumanız gerekebilir.*
ayrılık için ısınma turları atmak demektir.
dikiş tutturamamanın ilk halidir.
hayır gelmez bi daha ilişkiden.
bazen işe yarayan hödö. fazla karamsar yapmışınız!
ortamdan uzaklasilmasi gereken, o kisiyle olan butun iletisimin kesilmesini gerektiren bir durumdur, erkek kiz farketmez, boylesi seylere basvuruyorsa, en basindan rengini belli edeceksin, taviz tavizi dogurdugu icin, daha sonralari anandan emdigini burnundan getirecektir, balik bastan kokar guzel kardesim. o pis kokuyu koklamak istemiyorsan uzaklas oralardan.
genellikle sevişmeden sonra alınan bir karar olduğu için, iki sevişme arası verilen arada denilebilir.
bunu isteyen eğer siz değilseniz, yani sevdiğiniz kişi istiyor ise yeterli cesaretiniz ve özgüveniniz varsa hiçbirşeyi sormadan, sorgulamadan ardınıza bakmadan çekip gitmeyi bilmelisiniz. evet biraz zor olacak biliyorum, ama kazanan siz olacaksınız uzun vadede. emin olun!
kısacası ayrılmaktır bunun kibarca söylenişidir.
(bkz: ilişkiyi şakacıktan bitirmek)
Bilmiyorum, aslında ilk defa deniyorum böyle bir şeyi... Daha öncelerinde bana da çok saçma gelen bir durumdu aslında.
Ama uzaktan ilişki yaşayan yazarlarımız, anlayacaktır halimden sanırım.
Göz görmeyince, gönül katlanmaz olayı değil aslında. Çok da seviyorum ama bir şeyler eksik.
Yanlış birşeyler var.. Sürekli bir sıkıntı, sürekli bir tartışma hali.
He, normal halimiz 4x4'lük değildi tabi ama en azından yüz yüze bir şekilde hallediyorduk sorunları, sıkıntıları..
Fakat, telefonla; mesajla olmuyor... Zorlasan da olmuyor, hırlasan da olmuyor.

Bu olay şöyle bir durum, en azından bizim çözüm yolumuz;
mantıksız ama en azından deneme yanılma yolu. başka çaremiz yok..
2 tarafta birbirini çok seviyor, çok değil 1,5 ay sonra birlikte yüz yüze gelebileceğiz uzun bi süre tekrar..
ama şu süreci atlatmamız lazım. sadece bu sıkıntılı süreci atlatmak adına en azından 1 hafta konuşmayalım;
buna ara vermek mi denilir, artık küstük 1 haftalık mı denir nası bişey denir bilmiyorum ama, son şansımızı deniyoruz.
oldu, oldu. olmadı, olmadısını aslında düşünmek bile istemiyorum..
seviyorum, biliyorum ki seviliyorum da..
ama ah şu mesafeler araya girmese..
neyse, boktan bi yol gibi gözüküyo ama en azından şansımızı deniyoruz ne diyelim..

umarım şu ara vermek midir ne sikimdir, o süreç güzel geçer.
gerçi ne bekliyosak bu dönemden onu da bilmiyorum da,
sonu güzel biter. istediğimiz gibi gelişir herşey.
bir türlü anlamını öğrenemedeğim olaydır. evet şuan ilişkim'de bir ara konusu ama behzat komiserin'de dediği gibi ben senin mutsuzlukdada varım ama neden oldu bu ara anlamıyorum.
geri dönüşü muhteşem olacaksa neden olmasın!
(bkz: time out)
araya başka şeyler sıkıştırılır. *
ben bir dışarı çıkıp hava alayım, yol da bir yerlerde senden iyisini bulamazsam akşama görüşürüz hayatım. yok senden daha iyisini, güzelini/yakışıklısını bulursam (bkz: bye bye)

şaka maka ilişkiye ara vermek ne lan? ikili karşılaşma da devre arası mı veriyorsun? otobüstesin de çay ve ihtiyaç molası mı? bir süreliğine de olsa ayrı kalabilmeyi, görüşmemeyi gözüne kestirebilen sevgiliden hayır gelmez, derhal günde üç litre suyla bünyeden arındırılması gerekir.
sağ eli dinlendirmek.
bir dizinin tam son anında reklam girip başka bir kanala geçek ve tekrar dizinin kanalına dönüldüğünde dizinin bitmiş olması kadar sinir bozucu,gereksizdir.
güncel Önemli Başlıklar