bugün

nasılsın?
-iyiyim sen nasılsın?
ben de iyiym.
-neyin var bişe mi oldu?
yoo iyiyim?
-emin misin?
evet. yoruldum.
-dışarı çıkıyorum ben.
çık. ( çık mı. lan geçen hafta bu saatte dışarı çıkıyorum desem bir oturmuyorsun diye demediğini bırakmazdın demek istenir ama denemez. çünkü haftalardır çıkmanıza laf ediyor diye sevgilinize kızarsınız adam gelmiş çık demiş kız kızabiliyorsan.)

olay buradan sonra kopuyor yazarlar. bir kaç gün böle gidiyor. ama ayrılmak isteyen taraf asla da ayrılalım demiyor. lan ayrılacaksan ayrıl işte. ne ıkınıyorsun. herneyse sonra siz anlıyorsunuz durumu ama ayrılalım diyemiyorsunuz gün gelir devran dönerse sen benden ayrıldın diyemesin diye. sonra bir gün iki gün üç gün. e sizde şarteller atıyor. adam ne ayrılalım diyorum ne konuşuyor. dayanamıyor patlıyorsunuz. ayrılcaksan ayrıl ne kıvranıyorsun diyorsunuz. hop demesin mi sıkıldım. sıkıldım (!) lan mal ben senin bilgisyar oyunun muyum sıkılcaksın sonra da yeni sürümünü indirceksin. her gün giydiğin ayakkabı mıyım yenisini alacaksın. her sabah su içtiğin bardak mıyım kırasın da yerine yenisini alasın. madem sıkılcaksın başlama.

senin ilişki kavramına ben.

tabi bunun üstünden baya bir zaman geçti de başlığı görünce kinlendim ben.
taraflardan birinin iletişim kurmaktan kaçınması, umursamaması ve ilerleyen günlerde ölü taklidi yapması.
ilişkiye başlamak.

doğmak, ölmenin alameti değil midir?
ben senin kadar sevemiyorum bu bana aci veriyor.
beni aradin duymamisim
aramadim geri ne olmus
hergun ayni sey zaten
birgunde konusmayalim yani
bunaldim ben bunaldim patliycam goruceksin
biliyodum boyle olacagini zaten baslarken.
herşeyi batmaya başladıysa, artık sevişmek bile istemiyorsanız, başkaları sizi heycanlandırıyorsa, onun için bir şey yapmak içinizden gelmiyorsa o ilişkinin süresi dolmuş demektir.
samimiyetin azalması.

ilginin azalması.

mesajların azalması.

kısacası iyi şeyler azalır, olumsuz şeyler artar.

eski samimiyeti konuşmalarınızda bulamıyorsanız geçmiş olsun.
facebook şifresinin istendiği andır.
gelen mesajlara geç cevap. ve net cevap.

ok, tamam.
Biraz yalnız kalsam iyi olucak...
Bir takım iki yüzlülükleri gün yüzüne çıkaran hareketlerdir.

Burada kimseyi suçlamıyorum. Ama lütfen düşünün. Birbiriniz için ölüyordunuz, Deli gibi aşıktınız, Kokusu içinizi titretiyordu, Gerçek huzur onun yanındaydı.

Ama neden sonra mesajlar azaldı ehehe, Tükettiniz hep ve birden. ilgisizlik, artık onun için endişelenmemek, yanına gitmeyi istememek, telefonlara çıkmamak... Aşık olduğunuzdaki o coşkuya asla lafım yok da o hislerin bir gün biteceğini bilerek hareket edin olur mu karşınızdakini de kendinizi de kandırmayın. "Bu sefer farklı." diyorsun ya, heh o sefer farklı değil mesela. hep bitecek ve geriye yalnızca bir tık daha sıkılgan biri kalacak.
bir ilişkide sona geldiğini belli eden hareketler ve sözlerdir. mesela "daha az buluşalım ders çalışmam lazım" gibi sözler sonun başlangıcıdır.
amcık amcık hareketler.
mesaj atma sıklığının azalması.
telefonla konuşurken basit, kısa bir konuşma yapıp hemen telefonu kapatmaya bakmak.
buluşmak istememek.
buluşulsa bile karşı tarafta bir tavır hissetmek.
günaydın mesajını almamak.
iyi geceler mesajı almamak.
bu yazılanlar çoğunluktaysa tebrikler en kısa süre içinde terkedileceksiniz. al yak bir sigara.
Tartışmalardan sonra hep aynı kişinin Özür dilemesi. Bir de hep aynı kişinin ilk mesajı atması var ki düşününce bile içim karardı. O soğuk taraf sizseniz karşıdakine daha fazla işkence etmeden ayrılın bence, insan insana bunu yapmaz lan.