bugün

Olmaz sevgili dostum. Duygunun olmadığı bir ilişki olamaz. ilişkileri ayakta tutan bizzat duygulardır. Buna sen istersen sekside koyabilirsin.
Bu şey değil mi ya

(bkz: fuck buddy)
sevgiye aç olan bireyler için zor bir eylemdir. her iki cinsin de birbirlerine uyguladığı davranışlar, beden dili, konuşma stili, ses tonu, söyledikleri şeyler, hal ve hareketler gibi bir çok etken, her iki kişinin de bilinçaltına cinsel mesaj verip nöronsal ağlarını harekete geçirecektir.

insanlar, duygusal varlıklardır arkadaşlar. çoğu zamanda da bu sizin kontrolünüz dışında olur. çünkü buna güdüleriniz ve hormonlarınız izin vermez.

ilişkiye duygularımı asla karıştırmam ben yeaaaa! diyorsa bir insan evladı, çok sevdiği biri tarafından ya köpek gibi aldatılmıştır, ya da bir paçavra gibi kenara bırakılmıştır.
böyle bir şey yoktur.
insanın benliği mantık ve duyguyla oluşmuştur. sadece mantık ya da sadece duygu katmak ilişkide kendi benliğini yok saymaktır en başında. ki sağlıklı bir ilişki için gereken şeylerin başında empati vardır. empati denilen şeyi de duygusuz yapamazsınız. kendi benliğinizi reddetmeyi başarsanız bile -sanmıyorum- karşınızdaki insan da sizin gibi değilse sağlıksız bir ilişki ortaya çıkacaktır.

(bkz: robot)
aslında belli konu ve ölçülerde ilişkiye daha az duygusal bağlanan insanlar bu iş bittiğinde kolay sıyrılıyor. Belki burada ölçü önemli. Ama bunu nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Çünkü böyle şeyler önceden kestirilemez gibi. Ya neyse ne en nihayetinde her ilişki muhakkak bir çıkara bağlıdır sen buna duygusal tatmin dersin başkası başka bir şey der çok da önemli değil. Bir çıkarım olmasa başka bir insanla hayatta uğraşmam. Biraz düşünün ki siz de öyle insanlarsınız.