bugün

sgk mı lan o çocuk dedirten. zaten kişinin istemediği ot burnunun dbinde bitermiş ilerde ölüyorum desen sana bi bardak su vermeyecektir o inş'allah. menfaatspor seni.
matematikten anlamadigi kesindir. cocuk dogmadan masraf baslar hastaneye para, dogdu bezi, mamasi, kiyafetleri para, biraz buyudu okul masrafi, harcligi onu bunu gideri, daha da buyudu bi sekilde universite kazandi elindekinin yarisi belki daha fazlasi cocuga gitcek niye cocugum buyuk adam olcak bana bakcak, universite bitti geldi dedi ben evlencem bu kez tomar tomar para vs. peki cocuk ya hayirsiz cikar ve bakmazsa sana? bu harcanan parayi yillar icinde biriktirsen zaten kendine olunceye kadar baktirir hatta huzur evi kurup baskalarina bile baktirirsin.
benimdir.bu basit birşey değil plan ve proje dahilinde ilerleyen profesyonel bir düşünce.3.sü yolda hiçbirine sevgi şefkat göstermiyorum.
piyango oğlana vurmustur demek ya da kız cidden iyi vurdurmustur.
He bakar, huzur evleri tıklım tıklım.
Beklentilerin için yapıyorsan zaten sen şimdi den kaybetmeye başlamışsın demektir. Çocuk bir süre sonra aileden ilgi bekliyor, ailede ona gereken ilgiyi vermiyor, sadece parayla tatmin ediyorlar, sonra çocuğun karakteri değiştiği zaman biz nerde hata yaptık diyorlar, bu sefer çocuğun üstüne gitmeye başlıyorlar, daha sonra çocuk bunalıyor ve aileye karşı sevgisiz ve ilgisiz oluyor ve gitgide kopuyorlar. Yıllar sonra büyüdüğü zaman ailesi beklenti içinde oluyor. Ne zaman evlenicek, çocuk sahibi olucak diye ve daha sonra kendileri anne baba çocukdan ilgi bekliyor ama çocuk da anne ve babasından aldığı karakteri onlara sergiliyor, yani yerler değişiyor ve aile hayal kırıklığına uğruyor ve kötü son. Sonuç olarak çocuk yapmak sorun değil, sorun olan ailenin çocuğuyla nasıl ilgilendiği. Toplum olarak bilinçlenmek lazım. Ama malesef bu mümkün değil.
türk insanıdır. Pragmatist ve bencildir.
göndermedi demesin deyip parayı verip sürekli söyleyip çocuğunu dershaneye gönderen tiptir.
yakından bir örnekle açıklayacağım hededir. dedem hep söylermiş gençken oğlum değil mi eşşek gibi bakıcaklar diye. aynen de öyle oldu. tıpkı bir eşeğe nasıl bakılır ise aynen öyle baktılar. bununla övünmüyorum tabiki kesinlikle ama gençken söylediğiniz her söze çok dikkat edin. daha güzel nasıl anlatılabilirdi bilmiyorum. iyi günler diliyorum beyler bayanlar.
bu işlerin şakası olmaz.

yarın yaş 70 olunca etrafta beni siken yok mu diye dolanırsın.
Ileride avucunu yalayacak tiptir. bob marley'in " mutlu olmak için kimseden bir şey bekleme" sözünü Akıllara getirir.