bugün

gece gece merak uyandıran durum. böylen ne bileyim puşt gibin bir şey.
Puanın düşük olması , açık açık...
ney gibi kardeş parasını verip uyuyoruz.
evet ikinci öğretimim.
ikinci öğretimler geri zekalı olması şeklinde tanımlanabilecek sözdür. evet biz geri zekalıyız çünkü aynı öğretimi gören birinci öğretimler harç ödemezken biz harç ödüyoruz ve bunun tepkisini koyamadan önümüze gelen seçeneği kabul ediyoruz.
Sabah çalışıp akşam okuyan olabilir, emektar olması.
biraz paralı olması.
piç gibi görülür hem devlet tarafından hem de toplum tarafından.devlet piç gibi görür bütün tehditler 2. öğretime gelir harç 2. öğretime ödetilir yemek verilmez.anasının amına koydukları okullara dersler 10 buçukta bitmesine rağmen otobüsler 5 e kadar vızır vızırdır 6dan sonra yarım saatte 1 saatte birdir.halkta puanı tutmamış zengin piçi sanıyor bizi.bilmezki 2. öğretim okuyanların daha gariban olduklarını sabah çalıştıklarını sabah çalışmak zorunda oldukları için akşam okula gidebildiklerini.puan konusu ise burdan bütün cahil cühelaya söylüyim zaten kaliteli bölümlerde 1. öğretim 2. öğretim puan makası çok dardır hatta bizim sınıfta sırf gece gelebilecek olduğu için puanı 1. öğretimin üstünde olan 15 kişi var diğerleri denk veya biraz altı.son olarak evet hademeler bile gidiyor o ıssız yerde biz kapatıyoruz okulu.o çok beğendiğiniz mimoza sandalyeleri ters çevirmiş oluyor akşam 3. dersin arasında yerde pas pas yapıyolar.gencecik kızlar yarım saat soukta ıssızda titreye titreye otobüs bekliyor.43-d 48 veya ring gelsin diye.bunlar bide batının göz bebeği metropol bursdada oluyor allah doğuda okumak zorunda kalan kardeşlerimin yardımcısı olsun.taciz soğuk korku içinde yurduna evine dönmeye çalışan kız kardeşlerimize yardımetsin.
sanki para var huzur var der gibi.
şanslı olması bence.

bizler okula sabahın köründe gittik diye madalya mı taktılar?

üstelik diploma da aynı diploma.

siz küçümseyedurun; daha az puanla, daha rahat şartlarda aynı diplomaya sahip oluyorlar.

kim biraz şey şimdi?
dersi akşam 21.30'da bitip, izmit'ten istanbul'a gece yarısı gelen adamın sanki biraz yorgun olması durumu
Rahatina duskun adamlardir bunlar. sabahin korunde sogukta kalkmak zorunluluklari yoktur. Bizim gibi gotleri donmaz . Parayi basip gotu saglama almislardir.gote onem veri... öhmm yani sey para varsa kralsin.
ben de ikinci öğretimim ve birinci öğretimlerin kendini beğenmişliği yüzünden biraz ''sey''iz evet. neysek artık. bi yiyecek gibi bakmalar falan. hayır sizden iki üc puanla düşük geldik diye mi bunlar? iyi oldu cok da güzel oldu istediğimiz bölümü okuyabiliyoruz çok şükür. siz istediğiniz bölüm için ikinci öğretim yazmadınız mı allah için gelse napacaktınız ya boynu bükük mü yasayacaktınız? ha oyle zengin falan da degiliz ailemiz yarım milyarı cıkartırken ne zorluklar cekiyor fakat naparsınız işte okumak deyince duruyor sular seller.

zaten yıllardır aşamadım bu mantıksız olayı siz de gelmiş başlık açmışsınız cık cık cık.
Kazik yiyor olmasi. Uykucu olmasi. Doner sermaye icinde meta haline gelmis olmasi. (bkz: kapitalizm ruhu)
kısaca: öğrenciyim ama para bende.
bir unıv hocası dedi bakın böyle ayık değiller salak salaklar demişti

varın siz düşünün hakkaten uykunun verdiği bir uyuşukluk mu desem ne desem bir mallık var bunlarda.
babamın deyimiyle, biraz gevşek olması. ayrıca ikinci öğretimler para verdikleri için okulda hocaların gözünde sanki daha bir öncelikli gibiler. adamlar doğuştan torpilli arkadaş. sınavlar toplu hazırlanır fakat onlara hocalar sınavlarında yardım eder, bize gelince "istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?" sorusuna bile cevap alamazsınız. şeytan diyor koy hocanın önüne yunus emreyi, çöz ulan şu soruyu de. ama nerdeee.
hatunları okula podyuma gider gibi gelir genelde. malum sabah okula yetişmeye çalışan hatta yataktan kalkıp saç baş dağınık, eline ilk gelene giyen kızla saatlerce hazırlanma fırsatı olan kız bir olmuyor. ahh o ikinci öğretimler... *
herkes bilse de kimse "siz * oğlum baba parasıyla okuyorsunuz" diyemediği için küçük dağları ben yarattım büyüklerde miras diye gerine gerine okul içinde dolaşan, sınavlara son dakikaya kadar çalışmayan, yan gel yat osman tadında yata yata g*t büyüten, derslere gelmeyen onun yerine barda kafede takılan, aile yanına gittiğinde büyüklerden dersler nasıl diye soran olursa "ikinci öğretim zor ya" diye geçiştiren insan görünümlü ama yer ve zaman bakımından çokça * takılan bir model.