birincisi de türktü.
Aynen kendisi atamdır inşallah öyledir yani

Hatta Kahire'de müzede kendisine rahmet okuduk bilmiyorduk tabi meğersem musa'yı kovalamış Allah affetsin

Neyse başlığı açan gibi pontus devşirmesi basiretsiz bir it olacağıma antik mısır torunu olur paşa paşa yaşarım ulan benim paşa gönlüm değil mi dedem mısırlı ise ben de türküm derim sana da bok yemek düşer

En azından senin gibi pontus devşirmesi olup lazlarla yunanları akraba yapmıyorum

Hiç huyum değildir yani Türkler ile antik Mısırlılar akraba demek

Selam ve amon-ra ile...
Eskiden Mısırdan gelen kıptiler bile tc vatandaşı olmuşlardır bu ülkede. Ama firavunlar türk olamaz.

Edit: bazı nemrudlara gelince, hiç acele etmesinler, allah kadiri mutlak, cehennem onları bekliyor..
ibrahim'in Yahudilerle de araplarla da bir ilgisi alakası yoktur

Kendisinin yaşadığını söyleyen tek kaynaklar kitab-ı mukaddes ile Kur'an'ı Kerim şahsen bir müslüman olduğum için kendisini yaşamış kabul ediyorum çünkü peygamber reddetmek malum dinden çıkmaya sebep

Lakin bilim adamları iki tane iddia ortaya atıyorlar birincisi her peygamber için malum iddia aslında öyle biri yoğ iddiası

ikincisi Hindistan'dan mezopotamya'ya geldiği iddiası o da brahman ile ibrahim (abraham) isminin arasındaki benzerlik ya da Allah'ın isimlerinden biri olan rahman ile hinduizm'de ki baş tanrı brahman veya din sınıfına verilen isim arasında bağlantı kurmaya çalışan var

iddiaya göre hinduizm'de aslında semavi bir din en başta tek tanrı inancı var (hindular da böyle kabul eder aslında tüm evren ve panteon o esas olan tanrının uykusunda gördüğü bir düşten ibaret) sonradan Hindistan'da ki putlara tapanları veya hayvan, ağaç, coğrafi yapılara tapanları da yutup günümüz şeklini alıyor

Neyse bu konu uzar ibrahim ve oğulları arap ve Yahudilerin atası denirken bir soy devamı söz konusu değil sadece dini öğretileri ile o kabilelerin başına geçiyorlar

Şimdi gelelim başlığı açan Davaro için

Keske atam antik mısırlı olsa da atalarımın geometri, matematik, mimari, sanatta üstün başarılarını okurken gurulansak nerede bizde o şans

Ayrıca mısırlı olmak senin gibi laz, gürcü olduğunu iddia edip pontus makatına paspas atmaktan 1000 kat daha şereflidir basiretsiz it ortamlarda batum'un en soylu ailesi olduğunu iddia edersin enderun güzeli seni kim bilecek.
Keşke Persler galip gelseydi o bile antik mısır kültürüne bu kadar zarar vermezdi

Bazılarının paspas attığı yunanlar ile peşinden gelen romalılar bitirdi antik mısır'ı

O bizanslı Yunanlar o bizanslı grekler, Rumlar sasanilerden geri almasaydı antik mısır panteonu Hristiyanlık ile silinip gitmeyecekti hatta sasani döneminde eski tanrılara kısa bir süreliğine geri dönüldüğünü biliyoruz

Ama kraldan çok kralcı tipler laz, gürcü olduğunu iddia edip Yunan'a paspas atar sonra milleti asimile olmakla itham eder

Halbuki patrikhane Lazca konuşan tüm hristiyan aileleri yunanlaştırırken yalnızca dağlık ve engebeli yerlerde patrikhane kontrolünden uzak olanları hayatta kaldı

Bu yunan-laz kardeştir diyen davarın dedesi görse bunu Yunanistan'a kadar kovalar

işin özü kendi dedesini bırakmış ii.ramses'in peşine düşmüş.