bugün

görsel
mason padişah da vardır. 1830 itibarı ile birçok devlet görevlisi zaten masondu. fakat siyonizme hizmet etmiyorlardı. ya da bunu bilmiyorlardı.

2. abdülhamit bir dehadır. bu kadar net.
iyi emlakçılık yapmıştır ne kadar toprak gitti var ya üfff.
(bkz: çomar turnusolu)
Döneminde 1.5 milyon kilometre kare toprak kaybettiğimiz ulu hakanımız onu bubu bırakta savaşta yendiğimiz Yunanistana nasıl toprak kaybediyoruz onu bir anlatın Bana.
Not: girit
abdülhamit döneminde kaybettiğimiz toprakların neredeyse hepsini 1. meşrutiyet zamanında, padişahın yetkileri çok kısıtlıyken kaybettik. tarih bilmeyen cahillere laf anlatmak gerçekten bir ıstırap. şimdi yav öyle değilmiş bak falan yazacaklar için söylüyorum, çok yorgunum, kendiniz gidin ve araştırırsanız benim dediğim gibi olduğunu görürsünüz.

abdülhamitin kendi kaybettiği tek toprak kıbrıstır, onun da osmanlıda istediği zaman kıbrıstan ingilizleri atacak hakkı vardır ve hukuki her hak bize aittir.

hadi başka kapıya.
bilakis, masonlar siyonistler çok minnettardır kendisine. israil'de yahudi devletinin kuruluş planının ilk hamleleri, aşamaları onun padişahlığıyla başlar.

israil planının ilk parçası yahudi yaşamayan filistin'e planlı bir göç organize edip beyin takımını yerleştirmekti. o da onun dönemine denk gelir. adı üstünde birinci ve ikinci aliya (filistin'e yahudi göç projeleri). siz bakmayın trt'de (tayyip radyo tv) kafasına melon şapka takmış tiyatro oyuncularına salladığı tokatlara.

1. aliya (1881-1903):
https://en.wikipedia.org/wiki/First_Aliyah

2. aliya (1904-1914):
https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Aliyah
Adamlardaki vasatlığa bak, Osmanlı tarihinin en çok toprak kaybeden padişahına övgüler düzüp, dahi diyorlar.
Bu devirde kimse şah padişah degil sultan değil!
Tunus, Mısır, Kıbrıs, Sırbıstan, Karadağ ve Romanya olmak üzere 1 milyon 592 bin 806 kilometre kare vatan toprağını kaybeden kişidir!!.
Rahmet ve minnetle.
birileri wikipedia'yı zaytung'la karıştırıyor herhalde. buyur "alternatif kaynak". sipariş et, bir aya gelir, oturur okursun.

görsel
görsel
" tarih asla ikincileri yazmaz " sözünü çürüten osmanlı padişahı.
bugün israil devletinin bulunduğu toprakların filstin den alınmasında abdülhamit in de payı vardır.
---spoiler---
bak burda yan çarların şu kadar milyon km2 toprak verdi diye götten sallıyor, doğrulasana onları. doğrula da görelim boyunu postunu, dağarcığını.
---spoiler---

pardon böyle bir şey yapma zorunluluğum nerden geliyor? beni benim iddiam ilgilendirir. ben başkasının garantörü müyüm? götten salladığını iddia ettiğin doğrulasın yalanlasın.

siyonistlerin yahudileri filistin'e yerleştirmesi 2. abdülhamit'le başladı iddiam oldu. ikna olmamışsın, heö meö vikipedi dedin, kaynak bulduk getirdik. buyur şimdi sen beni çürüten "2. abdülhamit zamanında filistin'e yahudi yerleşimi başlamamıştır" kaynağını getir koy.

görsel
zionism and the creation of a new society, sayfa 29.
koskoca imparatorluğun bakiyesini ufacık anadoluya sıkıştıran ittihatçı artıklarından çok çok daha az toprak kaybetmiş ulu hakandır. bizim kırmızı çizgimizdir, mekanı cennet olsun...
asıl o gün abdülhamid'in ne yaptığını aynısı bugün tayyip yapıyor. tayyip kendisini boşu boşuna abdülhamid'e yakın görmüyor.

2 abdülhamid "panislamikim ben" diye geçinip deyip filistin'e yahudi yerleşiminin önünü açtı. günümüzde de tayyip "osmanlıcıyım ben" diye geçinip "hatay-kilis-urfa-antep"in nüfus dengesini türklerin aleyhine bozdu.
12 adayı cehape verdi diyecek kadar cehalet içinde yüzenlerin, milyonlarca metre kare toprak kaybeden birisini savunmasının izahı ne olabilir, anlamak güç.

kıbrıs'ı bile ingiliz'e teslim etmiş birisidir. sayesinde ege ve akdeniz'deki hakimiyetimiz bitmişti!!.

not: 12 ada yine osmanlı zamanında kaybedildi. (bkz: uşi antlaşması)
---spoiler---
bak burda yan çarların şu kadar milyon km2 toprak verdi diye götten sallıyor, doğrulasana onları. doğrula da görelim boyunu postunu, dağarcığını.
---spoiler---

önünde internet olduğu halde 2. abdülhamid'in kaybettiği toprakları bulmaktan aciz, kaynak gereksinimleri yaşayan arkadaşlarımız varmış, yardımcı olmak boynumuzun borcu:

görsel
---spoiler---
ne oldu, milyon km2 lerden karışlara mı düştük şimdi?
---spoiler---

gözlerde problem mi yaşıyoruz?
görsel
Seni ulu hakan yapan tanrı, bize bunu reva gördü ise vardır bir bildiği. Öyle ya bu ulu hazret hakanı, meşrutiyet vaatleri ile tahta çıkmış otoriter bir rejim olmuştur. mesrutiyet fiktiyatı ile de tahtan indirilmiştir. Ne ironi ama!

(bkz: muallimine bıçak çeken talebe)
anlamakta yahut kabullenmekte zorlanan arkadaşlar için tekrarlıyorum. abdülhamit döneminde kaybedilen toprakların neredeyse hepsi 1.meşrutiyet döneminde, padişahın yetkileri çok azken verildi.

kendisi sadece kıbrısta bulunma yetkisi verdi ingilizlere, onları çıkarma hakkı da bizdedir.

abdülhamit han, ira belasını ingilizlere saran, kab bölgesindeki rus istihbari ağını kıran, hicaza demiryolu döşeten, döneminde osmanlıyı tıp merkezi haline getiren, birçok yenilik yapmış ve zekice oynamış bir padişahtır.

bu tarih bilen herkesin kabulleneceği nesnel bir yargıdır. ittihatçılar çok vatanseverler fakat ahmaklar. ruhları şad olsun. vatanları için şehit oldular bir yerde. fakat abdülhamiti onlara tercih etmemek düpedüz cahilliktir, bilip de tercih etmemek ise ahmaklıktır.
---spoiler---
ooo kaynak da birgün falan mı?
---spoiler---

kaynağın murat bardakçı olduğu net bir biçimde yazıyor.
görsel
stabilmiş. osmanlı ekonomisi bildiğin iflas ediyor. avrupa güçleri düyun-u umumiye adlı bir kurum kuruyor. osmanlının vergisini osmanlı toplayamıyor, düyun-u umumiye topluyor. osmanlı yarı sömürge durumuna düşüyor. bu mu stabilite? hangi hükümran devlet kabul eder bunu?
tayyip erdoğan'ın kendisine en yakın bulduğu lider: nicolas maduro (dünyanın en çok petrol kaynağına sahip venezuela'nın ekonomisini iflas ettirdi. sınırlardan çevre ülkelere kaçamayanlar sefillik içinde yaşamaya çalışıyor)

tayyip erdoğan'ın kendisine en yakın bulduğu padişah: 2. abdülhamid (1.5 milyon km2 toprak kaybetti. osmanlı devletini bildiğin iflas ettirdi, kendi vergisini toplayamaz duruma düştü. avrupa güçleri aralarında düyun-u umumiye adlı kuruluşu kurdular, osmanlının vergisini bu düyun-u umumiye topluyordu)

(siz boşverin abdülhamid'ü mabdülhamid'i de "10 yıl sonra benim halim ne olacak" onu düşünün)
güncel Önemli Başlıklar