bugün

Sıfırdan hatta eksiden gelip işini kurup yanında 4 tane fakülte mezunu ameleman çalıştıran patrondur kendisi. Hemde mesleki eğitimde vererek.
kol gibi askerlik yapacak olan ameledir.

edit: askerlikle ilgili hiçbir fikrim yok.
yavşak düşünceli idiot insanların fikir sıçtığı sözlük ankara da 4 yıllık ta egitimi mi 2. senede yarım bırakıp 19 yaşımda memur oldum ve 2 yıllığı da okudum n'oldum amele sıfatına mı sahip oldum ve de toplumda bu şekilde kendini kral sanan yavşakların oldugu da aşikar ....
genel olarak türkiye de yaşayan 4 yıllık herhangi bir bölüm okumuş ya da hala okumakta olan insanların 2 yıllıklar hakkında hakaret içeren diklenişidir. milli eğitim sistemimizin meslek liseleri ve iki yıllıklar hakkında ki işe yaramaz politikaları yüzünden iki yıllıklar ülkemizde sanırım biraz fazla eziliyor.
-bölümün iki yıllık mıydı?
+hayır 4
-hee tamam o zaman helal sana!
not:iki yıllık üniversite okumuyorum.
işi şansa bırakmıştır.iyi de yapmıştır.herkes aynı şartlarda aynı eğitimden geçecek olsaydı mühendislik mezunu belediye görevlileri, öğretmen adayı bahçivanlar, tıp eğitimi almış kanalizasyon işçileriyle karşılaşabilirdik.
amele değil teknikerdir. onlar olmasa biz ne bok yiyecektik amk. teoride sensen pratikte o. ezmeyin lan adamları sonra kompleksli olup bizi sikertmeye çalışıyorlar. candır onlar can.
öyle deme aga, 2yıllık okurken sahip olduğum arkadaşlığı geçiş yaptıktan sonra bulamıyorum.
lise mezunu patronlar biliyorum. dört yıllık mezun mallar da biliyorum. biri aramızda yukarda.
açıköğretim okuyup üniversite okudum diyenden daha imanlıdır kanımca.
bu fikri düşünen insan illa ki dört senelik herhangi bir bölümde okuyordur ya da oranın mezunudur. bu önemli değil. ötekinin iki senelik üniversite okuması da önemli değil aslında. ancak anlayamadığım şey şu. biz ne zaman böyle insanlar olduk? ülkede ön yargıları olan tüm insanların bu sözlüğe toplanması gibi bir ihtimal olmadığından ülke insanı genelinde ve sözlük başlıklarını baz alarak soruyorum bunu. ne zamandan beri, tıp okuyan biri, tıp okumayanların bölümlerini koftiden saymaya başladı? onun bu fikrini eleştiren diğeri -herhangi bir dört senelik üniversite öğrencisi- iki senelik okuyanlara amele yaftası giydirdi? iki senelik okuyanlar lise mezunlarına saydırdı? vs. vs. sizde bu kafa, o kafanın içinde de böyle bir düşünce yapısı olduktan sonra beş tane diplomayla gezseniz bile boş...aldığınız nefes boş...
özel üniversitede paralı okuyup üniversite okuyorum diyenler ne olucak peki?

ya da açık öğretim okuduğu halde eskişehir anadolu üniversitesinden mezunum diyenler?
2 yıllık mezunum açıktan 4 e tamamlıyorum. yüksek lisansımı da yapacağım. siktiri boktan 4 yıllık üniversite mezunlarının zoruna gidecek ama iyi bir şirkette çalışıyorum ve maaşımda iyi. sıfır torpille iş bulabiliyorum çok şükür.
sırf 4 yıllık diye iş bulma olanağının %10 olduğu bir bölümü bitireceğime yine olsa yine giderim 2 yıllık üniversiteye. hiç kimse kusura bakmasın ama artık çoğu insan bir şekilde üniversite mezunu zaten. önemli olan kendini yetiştirebilmek, kişisel gelişimini sağlamak, ingilizce bilmek ve tabiki tecrübe sahibi olmak.

edit: eksileyin ulan zorunuza gitti tabi
2 yıllık muhasebe mezunuyum 4 yıllık işletme mezunundan daha fazla bilgim, tecrübem var ve 4 yıllıklara ders veriyorum özellikle işletme ve iktisat bölümüne o yüzden ameleymiş şuymuş buymuş geçiniz bunları efenim işletme mezunuyum diyenleri tek tek cebimden çıkartır ve acımadan harcarım. ha şimdi mi napıyorum kurumsal büyük bi şirketler grubunun muhasebe şefiyim. ayrıca okumaya tam gaz devam efenim bıkmadan usanmadan.
başliği havalanan artislenen şahis gibi yazsaydiniz daha az tepki alirdiniz tabi niyetiniz o yönde ise.
belki kimseyi küçümsemeyen, kimseye amele demeyen erdem sahibi insandır. okumak insan olmak için yeterli olmuyor bazen.
iki yıllık mezunu bile olmayan babasının parasıyla dört yıllık üniversite okuyan amelenin söylemidir. itibar etmemek gerekir.
başlığı açan amelenin hazmedemediği durumdur.
uyumaliyim sabah kalkamassam servis kacar, gun boyu esnerim uyumaliyim.
bizzat bi tanıdığımın okuduğu bölümlerden biri. bilgisayar programcılığı okudu. adam şimdi 10 kişilik bi bil. müh. ekibinin başında. ki bazı ünilerde eğitim de vermişliği var. al sana amele, yaprak.
yarın bi gün adalet myo'dan hukuk'a geçerse o amele diyen dillerini tek casede kesiverir mazallah.

not: kuzen burayı okursan kuzenim yazmış dersin.
dört yıl üniversite okuyup, ilkokul mezunu patronunun kıçını yalayan üniversiteliden daha iyi durumdaki ameledir kanaatimce. başka bir açıdan bakarsak da Türkiye' de belli başlı birkaçı dışında, okuduğu dört yıllık sikindirik okula üniversite diyen adamdan da biraz daha iyi durumdadır.
(bkz: balıkçılık teknolojisi mühendisliği)
9. saniyeye dikkat demek istiyorum. (bkz: (vid #43993))
Dört seneye tamamlamayı düşünüp iki senelik tercih yapan ama bunu asla başaramayan kişidir.
2 yıllığı 4 senede bitiripte lisans belgesi aldım diyenler.
güncel Önemli Başlıklar