bugün

bir kitap okunurken aynı zamanda, başka bir kitabı okumak.
Kafanız karışmasın diye örnekleyeyim, iki sayfa x kitaptan okunuyor, hemen sonra diğerine geçip 3 sayfa da y kitabından okunuyor.
hazal kayanın çıktığı her programda vurguladığıdır.
Basit iki kitapsa olabilecek, ancak kitaplar ağır ise kafanızı allak bullak edece eylemdir. misal bir taraftan edgar Allen poe diğer taraftan alev alatlı okuyorsanız sıçtınız demektir. Ama bir taraftan olasılıksız diğer taraftan empati ise bir üçüncü bile alınabilir yanına.
çok zor bir durum değildir. nasıl iki diziyi beraber izleyebilen beyincikler varsa-ki daha fazlasını yapanlar da var- 2 kitabı bir arada okuyan beyinlerin olması çok yadırganabilecek bir durum değildir.
daha çok araştırma yapan kişinin yapacağı iştir.
roman türü kitaplarda yapılması halinde iki kitaptan da bir şey anlaşılmama gibi bir sonucu ortaya çıkar ancak bir konu araştırmasında yapılırsa son derece verimli olabilir.
yaptığım fakat vize sebebiyle ara verdiğim durumdur. LOTR yüzük kardeşliğinin sonunda, otostopçunun galaksi rehberi cilt'nin ortasındayım. bir gözle birini okureken öbür gözle diğerini okumadğım için ve araya zaman koyduğum için sorun olmuyor..
o değilde çok sayıda kitabı tek gecede okumak gibi bişey varkii peh peh peh.hadi okudun bide anlıyacaksın.hadi anladın bide ondan sınava gireceksin.

(gece 4 suları)
-eveeeeet bi otuz sayfada iktisattan okuyayım bari..emre abicim benim bi kulağım sende sen şu medeni hukuğun seksenbeşinci sayfasından sesli sesli okumaya başla,önemli yerlerinde altlarını çiz.ben bidaha bakarım onlara.

+dur ben iki kahve yapim gelim sonra sabaha kadar kitap okuruz..

(bkz: umutsuz üniversite öğrencileri)
Benim tercihim bir romanın yanında bir de şiir kitabı okumaktır.
Benim yaptığımdır.
Önce 20 sayfa bir kitabı okuyorum, akşam da diğer kitaptan 15 sayfa okuyorum.
Merak ediyorum ne yapayım. Birini okuyunca aklım diğerinde kalıyor.

Keyifli bir eylemdir.
güncel Önemli Başlıklar