bugün

güçlü ve tedbirli keçi

Bir nehirin üzerinde çok dar bir köprü vardı.
Birgün bir keçi köprüyü geçiyordu. Köprünün ortasında diğer keçi ile karşılaştı. Yanyana geçmezlerdi. iki keçi birlerine geri git, yan tana geçecek kadar yer yok dedi. diğeri sen gitmelisin geri dedi, çünkü ben senden güçlüyüm.ikinci keçi sen benden güçlü değilsin dedi. birincisi göreceğiz dedi ve boynuzunu eğerek kavgaya başladı. dur dedi ikinci keçi, eğer dövüşürsek nehire düşer ve boğuluruz. bir fikrim var ben eğileyim ve sen benim üstümden geç . böylece tedbirli keçi eğildi ve diğer keçi onun üzerinden geçti . böylece birbirlerini geçerek yollarına gittiler.

iki inatçı keçi

Birgün bir keçi köprüyü geçiyordu. Köprünün ortasında diğer keçi ile karşılaştı. Yanyana geçmezlerdi. iki keçi birlerine geri git, yan tana geçecek kadar yer yok dedi. diğeri sen gitmelisin geri dedi, çünkü ben senden güçlüyüm.ikinci keçi sen benden güçlü değilsin dedi. birincisi göreceğiz dedi ve boynuzunu eğerek kavgaya başladı. böylece kavgaya tutuştular ve ikiside dengesini kaybederek nehire uçtu. ikiside boğularak öldü.

güçlü ve yalancı keçi

Birgün bir keçi köprüyü geçiyordu. Köprünün ortasında diğer keçi ile karşılaştı. Yanyana geçmezlerdi. iki keçi birlerine geri git, yan tana geçecek kadar yer yok dedi. diğeri sen gitmelisin geri dedi, çünkü ben senden güçlüyüm.ikinci keçi sen benden güçlü değilsin dedi. birincisi göreceğiz dedi ve boynuzunu eğerek kavgaya başladı. dur dedi ikinci keçi, eğer dövüşürsek nehire düşer ve boğuluruz. bir fikrim var ben eğileyim ve sen benim üstümden geç . böylece yalancı keçi eğildi, güçlü keçi onun üzeerinden geçerken yalancı keçi ayağa kalktı ve onu nehire düşürdü. güçlü keçi boğuldu. yalancı keçi yoluna devam etti.

güçlü ve usta keçi

Birgün bir keçi köprüyü geçiyordu. Köprünün ortasında diğer keçi ile karşılaştı. Yanyana geçmezlerdi. iki keçi birlerine geri git, yan tana geçecek kadar yer yok dedi. diğeri sen gitmelisin geri dedi, çünkü ben senden güçlüyüm.ikinci keçi sen benden güçlü değilsin dedi. birincisi göreceğiz dedi ve boynuzunu eğerek kavgaya başladı. dur dedi ikinci keçi, benim bir fikrim var, 4 gidiş 4 geliş köprü yapabiliriz. eğer sende bana yardım edersen köprüyü genişletelim, sonra diğer keçilerdem geçiş ücreti alırız. tamam dedi güçlü keçi ve usta keçi onun yapması için yeni köprüyü çizdi, güçlü keçi tomrukları taşıdı ve projeye göre yeni köprüyü yaptı.açılış günü kurban bayramına denk geldi. bütün keçiler kesildi. kçprünün tomruklarınıda çifçi kış için odun yaptı.

güçlü ve üşengeç keçi

Birgün bir keçi köprüyü geçiyordu. Köprünün diğer tarafında pinekleyen diğer keçiyi gördü. ona köprünün ortasında gelmesi için bağırdı. üşengeç keçi hayır dedi. ben siesta yapıyorum saat dörtten önce gelmem. güçlü keçi sinirlendi, köprüyü geçti ve üşengeç keçiyi nehire attı. sonra yoluna devam etti.

güçlü ve tekirdağlı keçi

Birgün bir keçi köprüyü geçiyordu. Köprünün ortasında diğer keçi yi rakı balık alemi yaparken buldu. çekil dedi. ben senden güçlüyüm. tekirdağlı keçi abe ne sinirlenirsin keçicim gel beraber yiyelim dedi. güçlü keçi rakı balığa yumuldu. kafası güzel oldu. dengesini kaybetti ve nehire uçtu. arkasından tekirdağlı keçi köprüyü geçerek yoluna koyuldu.
http://youtu.be/h4qwDekSJhs