bugün

Youtube'da birdenbire önüme çıkan, sonu başından belli 2000ler başı dizisidir.
halit akçatepe'nin bakkal numanı canlandırdığı tv dizisi. syagılarımla.
hazır nostaljiden giderken iki aileyi anmazsam olmaz, yeni bölümlerini izlemekle kalmayıp yıllar sonra verilen eski bölümlerini de kaçırmadan izlemiştim. sevdiğim nadir aile dizilerindendi.
çekilen diziler içersinde en sade ama bir o kadar güzel olanıdır. star'da tekrar bölümleri vardır. evet.
değerli sanatçı tekin akmansoy' un rol aldığı son dizi.
sadece yaz aylarında ortaya çıkan dizi.
Bu kadar güzel bir dizi Cennet Mahallesi kadar entry alamamış olması dikkatimi çekti. Bu dizi Türk tv tarihinin en sağlam dizilerinden birisidir.
ilk yayınlandığında da keşke izleseydim dediğim 2.defa tekrarını izlediğim süper şarkıları olan dizi.
zamanında zevkle izlediğim çok güzel bir aile dizisidir. özellikle bahar yanılmaz ("damla") güzelliğiyle ilgimi çekmiştir. iki farklı ailenin bir aile oluşunun öyküsünü anlatmaktadır.
bu dizinin o minik çocukları, şu anda kanal d'de iclal aydın'ın programında... of yani, ne kadar büyümüşler... özellikle de sihirli annem'deki çilek de olan zeynep özkaya.
Star TV'de tekrarları verilen dizidir,ben dizide en çok Timur ve Merve karakterlerini seviyordum.Yaşlarına rağmen süper rol yapıyorlardı.Bu arada o çocuklardan Timur,Kavak Yellerinde Efe'yle birlikte futbol oynadı Kavak Yelleri'nin son bölümünde.
7'den 70'e izlenebilecek dizidir. ailecek ferit'in hastasıyız.
güzel bir diziymiş. star'da tekrarlarını veriyor. sabahları izlenecek tek şey.
--spoiler--
ferit, eda'ya: amanda aman kocasını korurmuş.
ferit birgün yine, amanda aman ilim irfan yuvasıymış burası.
--spoiler--
şimdi star da eski bölümleri oynuyor bu dizinin. annem o bölümleri izlemese bile:' ay yeni değil geç.' der, eğer bu yaptığımı görse derdi ama evde değildi. bende hep cnbc-e, ntv, discovery channel üçgeninden biraz çıkayım, halk neler izliyormuş bakayım dedim ve star denk geldi bende izlemeye başladım. mafya babası olduğunu anladığım garip bir adam kızıl saçlı bir hatunu kaçırmıştı. kıza çocukken kullandığı odayı falan gösteriyordu, saçmalık bir. sonra kız bunun gözüne bir şey sıktı ve kaçtı evden. eh be salak kız madem bu kadar basitti kaçmak ne diye daha önceden yapmadın? peki ya sen itici bir yüze sahip olan adam, bu mu lan senin mafyalığın. burhan altintop görse:' pabucumun mafyasıı' derdi, iyide ederdi. sonuç ve tanım olarak saçma bir dizi.
çocuklar duymasın gibi iki aile'ninde tekrar tv'lere dönmesi acayip bir rating patlaması yaratacaktır kanımca *
nedeni ise : tv'de adam gibi tek program kalmadı
16.06.2008 itibariyle bitmiştir.
dizide eda ve oğuz kendilerine Brad Pitt ve Angelina Jolie zannetmektedirler . zaten beş çocukları varken bu da yetmezmiş gibi umut adında bir bebeğe sahip çıkmak için canla başla savaşmaktadırlar .
dizi cekecez diye o kucucuk bebege boncuk boncuk yaslar dokturttukleri dizi. yaziktir yahu.
an itibariyle 80. bölümünü yayınlayan dizi .
ailece izlenebilecek, en doğal sıcak esprileri barındıran dizidir. bence şuan yayında olan en iyi ilk 3 dizi arasında girebilir durumdadır. hem oyunculuklar yapay durmuyor, hemde her espride haahahahah haıhoshdahaa falan tarzı klasik, seyirciyi gülmeye zorlayan efektlerin olmaması dizinin her sahnede bir tebessüm bile garanti etmesi anlamına geliyor. tv deki ranttan bunalmış insanlar için alternatiftir...
bazı abartma ve çelişkilerine rağmen ailece izlenebilecek ender dizilerdendir. öner erkan'ın gidişi ise kötü olmuştur. hem iki ailenin hem öner erkan'ın yolu açık olsun.
biricik feritcigimizin sonunun avrua yakasinda askere gonderilen volkan gibi olmamasi dilegiyle izledigimiz dizi. ferit yoksa izlemem diyenler meydanlara dokuldu.
süper baba tadındaki dizi.sadece müzikleri dinlemek için bile izlenebilir.
gittikçe monotonlaşan aile dizisi.
köy ağası, aşiret ağası gibi tiplemeleri bulunduran dizilerden usanmış bireyin, seyretmesi gereken, hala iyi diziler yapılabildiğini kanıtlayan dizi.