bugün

kuzey ırak'a düzenlenen harekatın terör örgütünü bitirmeye yönelik olduğunu söylemiş içişleri bakanı.
abd'yle daha somut adımların atılması için anlaşıldığını belirtip “nokta atışı için istihbarat konusunda mutabakatımız var” demiş içişleri bakanı.
olağanüstü hali türkiye'nin demokratikleşme döneminde başvurulan bir yöntem olarak düşünmediklerini söylemiş içişleri bakanı.
''bugüne devlet hakimdir, devlet buradadır, tüm yönetimler buradadır. yarını devlet planlamıştır, o günü de bugünden planlamaktadır'' demiş içişleri bakanı.
deprem bölgesinde ufak tefek eksiklerin olduğunu ancak bugün düne göre daha az eksik ve talebin iletildiğini söylemiş içişleri bakanı.
deprem bölgesine yaptığı ziyaretteki konuşmalarıyla zihin uyuşukluğu yaşamama neden olmuştur. kızılay çadırında oturan vatandaşlara ;

- ohooo muaşallahhhh saray gibi yerde oturuyorsunuz hiç de davet etmiyorsunuz hihihihih ... diyerek mizah anlayışının ne denli ileri olduğunu göstermiştir.
Bakanlık makamına maruz kalmış bir adet vatandaş.
depremzedelere "sarayda yaşıyorsunuz" demiş.. o saraylara o güzel insanlar değil, siz layıksınız esas.

bu adam ankaradaki patlamada ölenler için de 3 adet maalesef vatandaşımızın patlamadan dolayı can kaybına maruz kaldığı bilgisi var elimizde demişti.

açıklamalarında kullandığı kelimleri seçerken daha dikkatli olmalı.
hakkari'de polis noktasına katırın üzerindeki bombayla saldırı girişimiyle ilgili olarak "o katırın hesabını nasıl verecekler, ben merak ediyorum. katırın hakkını korumakta bize ait" demiş içişleri bakanı.
yetenek sizsiniz yarışmasında finale oynar.

o derece komik.
recep tayyip erdoğanın, artık bizim ustalık dönemimiz söyleminin atmasyon olduğunun açık kanıtı olan içişleri bakanıdır...
ikinci bir yıldırım akbulut faciası ile karşı karşıya bırakan iç işleri bakanı.

(bkz: biz neler neler gördük)
baş harflerinin akp ye yakıştığı bakan.

i.n.ş.
trt haberde yapılan röportajda van depremi sonrası durumun nasıl olduğu sorulduğunda "aha bak oradaki manav açık gördün mü, bak bak perdecide açık. hayat normale dönüyo işte" yorumunu yapalı 3 dk oluyor.
gaflar bakanı.
"bu ülke özgürlüklerin alabildiğince var olduğu ve doya doya yaşandığı bir ülke. o kadar ki özgürlükleri sonuna kadar yaşayıp ’bu ülkede hala özgürlük yok’ diyecek kadar özgürlüklerin yaşandığı bir ülke. galiba bir eksiklik var. var olan özgürlüklerin varlığını itiraf edecek kadar beyni, aklı özgürlükten yoksun olan birtakım insanlar var. bu gerçeklerle karşı karşıyayız."

idris naim şahin
15.07.20

bu adamın açıklamalarını, mantık sınamalarına çekmeye çalışırken beynim bittiyor. bu nedir lan?
deprem bölgesinde yardımlardan bahsederken ;

"kadınlara ayrı erkeklere ayrı oturma ve sohbet yerleri yapıldı" cümlesini sarfetmiştir.

kendisi zina belası yüzünden olabilecek daha büyük depremleri engellemiş bakanlık görevini hakkıyla ifa etmiştir. alkışlıyorum.
kısaca inş. bu neyi çağrıştırıyor inş anlarsınız.
kürt sorununu arayıpta bulamayan içişleri bakanı.

döndük mü yine kart kurta...
Ortalama anatomisi çıkartılmış bakandır. http://www.yuksekovahaber...idris-naim-sahin-2454.htm
güzel türkçemizi en etkili ve akıcı bir biçimde kullanan bakanımız.
paçacı ustası sandığım kişi. bakanmış yanılttı dediğimdir.
istanbul üniversitesi hukuk mezunu bir adet bakan.
*
deprem zedelerle sohbeti:

--spoiler--
''saray gibi çadırda kalıyorsunuz, bizi davet etmiyorsunuz''
--spoiler--

--spoiler--
ankara savcılığının, intikal eden ön bilgilere göre, 3 adet maalesef vatandaşımızın patlamadan dolayı can kaybına maruz kaldığı bilgisi var elimizde
--spoiler--

kürt sorununa :
--spoiler--
benim gördüğüm hakkariyi, muşu oradaki gerçeği farklı yazıyorlar. kürt sorunu diyorlar. sorun sorun diyorlar. sorun ne? ben arıyorum sorunu bulamıyorum.
--spoiler--

yangın konusu:
--spoiler--
yangın, ya ateşle çıkar, ya bombayla çıkar, ya roketle çıkar, ya benzinle çıkar. netice itibariyle yanmıştır, yakılmıştır. sebebini araştırmak, sebebini söylemek bir şey ifade etmiyor
--spoiler--

--spoiler--
jandarmamız hesaplı ve tedbirli davranmıştır, tedbirsiz davransa ikinci kişi de ölürdü."
--spoiler--

objektif olarak kendi söylediği sözleri aktardım.
siyaset meydanının nihat doğan'ı.
kendisi ordulu olmakla birlikte henüz orduya bir yararının dokunduğunu görmediğim bakanımız.