bugün

USKUDAR 2.AGIR CEZA MAHKEMESINDE SUREN AKBIL YOLSUZLUGUNUN SANIGI. SU AN MILLET VEKILI.
kendisi hakkında düzenlenen mahkeme fezlekesinde "zimmet, kamu biletlerinde kalpazanlık, resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik, cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak, ihaleye fesat karıştırmak" yazan ama buna rağmen akp'nin milletvekili adaylarından biri olarak başbakanımızın "şaibeli kişileri listeye almam" diyen başbakanımızın bir diğer büyük çelişkilerden biridir.

not: diğerleri için bkz: Şaban dişli, veysel eroğlu
not 2: başbakanımız için de tıpa tıp aynı suçlardan fezleke hazırlanmıştı.
akp'nin fazla meydanda gözükmeyen, gizlenen, saklanan ve bunun nedeni de pek açıklanamayan kişisiydi ki, artık kabinede göz önünde olacak. paranoyaklığım devrede. ben bu işten bir şeyler çıkacak diye bekliyorum ama dur bakalım.
(bkz: durmak yok yolmaya devam)
para babası bakan...

replika yani taklit monta 50 bin kayme verecek kadar hem de...
aslında üç soru fazla, tek soru yeterli: bu kadar saçmalayıp,gaf üstüne gaf yapmasına rağmen, demokratik açılımdan bahsedildiği bir dönemde, aksine beyanat vermesine rağmen nasıl hala iç işleri bakanlığında oturabiliyor?
son beyanatında şairler ve ressamların sanatlarına terörizmi savunan objeler yerleştirdiğinden dem vurmuştur.
bülent arınç aynı tarihlerde demokrasiden, herkesin kendi dilinin ve kültürünün iade edilmesi gerektiğinden nutuk vermiştir.
başbakanın bunlardan birinin kulağını çekmesi gerektiğini düşünüyorum.