bugün

Bana kalırsa ölümün karşılığı ölüm olmalı. Bi insan silahıyla mahalle bakkalını vuruyorsa oda ölmeli. Kız kardeşini öldürüyorsa oda ölmeli ya da hamile bir kadının karnındaki çocuğu öldürüyorsa...
Kısasa kısas diyorum.
Gelmemelidir.

Geldiği takdirde bir tane idamı hak eden asılırsa en az on tane de hak etmeyen insan asılır. Taraflı ve siyasi kanada bağlı yargı, satın alınabilen insanlar olduğu müddetçe asla gelmemelidir.
teröristlerin cirit attığı tecavüzcülerin kızları suçlayarak mini etek giymeseydi dediği bu ülkede bu soru sorulmamalı.
idam istesenizde gelmez. götünüz yiyorsa ayrılırsıniz natodan getirirsiniz idamı. bu ülke o kadar mal ki natodan da ayrılır eminim.
fetö-akp'nin aşk yaşadığı dönemlerde idam olsaydı, birlikte kumpas kurdukları subay ve genraller ipe gönderilmiş olur, fetö denen şer odağı tsk'nın büyük bölümünü kaplardı. öyle tanka tırmanarak falan da o darbe engellenemezdi.

bu açıdan düşünülünce gelmemelidir.
Valla gelirdi gelmezdi bilinmez ama getirecek olan şimdiye getirirdi. Akp akmhp seçmeni bunu yemez.
Ne idamı lan amk ne idamı ? Neye göre gelecek ? sen insanoğlusun hangi insanoğlunu öldürebilirsin ? yemişim toplumsal kuralları, hukuku. Kimse kimseyi öldüremez lan. Suçluyu öldürmekten beter edebilirsiniz ama kimseyi idam edemezsiniz.

Gereksiz soru.
Gelmemeli. Bazıları için ölüm kurtuluş olur.
kesinlikle gelmemelidir..

hiç tartışmasına bile giremiciiim..
idam cezası gelse dahi geriye dönük işleyemez. Abdullah öcalan ve fetö mensupları idam edilmeyecektir. O halde gelmesine ne gerek vardır.
http://anket.uludagsozluk.com/s/14778/

Bir anket. Ben gelmeli diyorum.
Ben idamın gelmemesi gerektigini düşünüyorum. Bana göre ölüm bir son, ötesi karanlik, bos. Dolayisiyla olum cezasi aslinda sucluya bir iyilik. Onun yerine her an sucundan pisman olmasini hissedecegi fiziksel iskence de icermeyen cezalara ihtiyac var. Zweig'in satranc kitabi geldi su an aklima. Okuyanlar neden bahsettigimi anlarlar.
gelmeli gelmesine ama şahsen bu hükümete ve fedaisi MHP'ye nedense hiç güvenmiyorum! keşke idam geldiğinde asacakları sadece hainler, tecevüzcüler ve yiyiciler olsaydı ama...
Gelip gelmemesi konusunda bir şey demeyeceğim, eğer idam cezası gelirse meydana gelecek olumsuzlukları söylemek istiyorum; kötü niyetli insanlar suçsuz insanlara iftira atarsa ne olacak? O suçlu bulunan insanların, suçsuz yere öldürüldüğünü anlayınca kim bunun hesabını nasıl verecek, Kimin doğru söylediği nasıl anlaşılacak? Bunun gibi şeyler olabilir, bu yüzden bu konuyu etraflıca düşünmek lazım.
Bu noktaya geldik. istenen de buydu zaten idamı halkın istemesiydi bunun için zemin oluşturulmak isteniyordu ve az kaldı. Nitekim insanlarımız da bu tuzağa çekiliyor. Bu durumu görmemek için ancak at gözlüğü atmak gerekir. Nasıl ki Mustafa Kemal Atatürk saltanatı devirip cumhuriyeti kurduysa şimdi de cumhuriyeti yıkıp saltanatlık devrine geçilmiştir. Şeriat adım adım gelmektedir.
Gelmeli ama hak edenlere gelmeli.
Çokdan gelmeliydi. Fakat mutlaka gelecek. Hemde bunu hiç istemeyenlerin bizzat kendi elleriyle. Zaman.
En azından cinsel istismar için gelmeli böyle birşeyin affı olmamalı çünkü hapiste bile olsa besliyosun orospu çocuklarını. Asla düzelmeyecekler de zaten hiç yaşamamaları daha faydalıdır .
Kesinlikle gelmeli.
Tabiki gelmeli allah kimsenin başın à vermesi n nasıl zor bir durum o çocukların anneleri babaları tarifsiz bir acı yaşıyorlar onların hapiste olması demek yiyip içip yasamalari demek. Kimyasal hadım nedir ya.onların ölmesi gerekiyor . Allahin azabı onların üzerine olsun
öncesinde tamamen tarafsız, bağımsız ve adil bir yargı düzeni kurulmalıdır.

sonra gelebilir.
bilmiyorum.

idam adı altında ilaçla öldüreceklerse hiç gerek yok..
ama elini kolunu kırıp canlı canlı kesip biçeceklerse olur.
ölmek için yalvarana kadar durmayacaklarsa olur.

eylülün özgecanın mervenin yaşadığı acının korkunun binde birini bile yaşayacaksa olur..

bir şeyler olsun artık. Şu haberlerden sonra nasıl hala yetkili bir makamınız varken kayıtsız durabiliyorsunuz..

ed: bunu bile eksiliyorsunuz ya Allah da sizi bildiği gibi yapsın..

Ya ne olacaktı bacağından küçük çocuğa hallenen tecavüz edip poşetle gömen şerefsize???? hapiste yedirip içirip uyutacak mıydık?? yoksa acısız ağrısız ilaçla mı öldürülmesi gerekti?

az vicdanınız olsaydı keşke az.

idam gelsin inşallah gelsin ve sallandırsınlar şunun gibileri.
artık kısasa kısas uygulamaya geçirilmelidir. gelsin.
türkiye gibi bir ülkede asla gelmemeli. hükümetin şuan fetöcü dediği herkesi idam ettiğini bir düşünün.
Ülke şeriat ile yönetilir olması için, öncelikle baştan sonra adalet ve yargı sisteminin değişmesi gerekir. O o'nun akrabası o avukat bunun tanıdığı diyerek, fiyasko ve taraflı bir yargıda kesinlikle adalet sağlanamaz. idam yürürlüğe bu yüzden giremez. Girse dahi, yönetilemez. Sistem kendisi ile çelişir, o derece.