bugün

hatayspor maçıyla yeşil sahalara dönen şikeci emek hırsızı.
türkiye futbol federasyonu ile arasında şöyle bir diyalog geçmiş olabilir.

i.akın: şike yaptım.
tff: delilin var mı?
her genç futbolcuya yıldız gözüyle bakan medyanın son ürünüydü ibrahim akın. çok çabuk bu sıfata mazhar gördüklerimizdendi. o bu süreçte fenerbahçe'ye bir gol attı. bu iki yıl daha yıldız sıfatının isminin başına getirilmesi için yeterli olucaktı. nitekim oldu da. sonra bir sivas ayazında oyuna sonradan müdahil olup biraz ricardinho, bariz petkoviç katkılarıyla bir gol daha attı. sonra 758. kez ''yetenekli yetenekli olmasına ama çalışmıyor yeterince profesyonel değil'' li cümlelerin öznesi oldu. tartışıldı. ertesi gün elinde top ''artık akıllandım eski ibrahim yok evlendim hem'' temalı açıklamalar yaptı. sonra gene yıldız ama çalışmıyor günlerini yaşadı/yaşattı. ertuğrul sağlam da bu filmin 759. serisini çekmek istememiş olucak ki yol verdi ibrahim akın'a. ve iyi de yaptı nazarımda.

şimdi çıkar büyükşehir formasıyla takımın tekine bir gol daha atar ibrahim. sonra biz küllerinden doğan yıldız edebiyatını yaparız gene. sonra sahi bi ibrahim akın vardı n'ldu ona günlerini yaşar/yaşatır yine yeni yeniden. bu böyle gider. arada futbolu bırakır ibrahim akın. çalışsa real madrid'te oynardı olur bu seferde. bu da ona fazlasıyla yeter.
etik kurulu raporu ve bu doğrultuda pfdk'nın verdiği cezalara bakarsak, kendi kendine şike yaparak dünya literatürüne geçmiş futbol işçisi.
Kendisi ceza almıştır fakat şikeci ortağı fenerbahçe ceza almamıştır küme düşürülmemiştir. Çok ilginç bir durumdur.
2011'deki süreç olmasaydı milli takımda banko oynardı. Volkan Şen'den daha yetenekli ve zeki futbolcuydu.
çok büyük ayıp ettiler bu adama.hiç kimse ceza almadı. bu adamı harcadılar. ayıptır yahu. şike sahaya yansımadı ki neden ceza aldı bu. kimseye ceza verme bu adama ceza ver. bu adam 3 yıl ne yapacak. bu adam nereden para kazanacak. ayıptır yahu. adaletsiz dünya adaletsiz. geçmiş olsun ibrahim akın. gönlüm seninle. bu haksızlıktan dönerler umarım.
savcıya ilk ifadesinde şikeyi itiraf ettiği için disiplin kurulunu zorda bırakmış ve bunun sonucunda 3 yıl cezayı yemiş futbolcu. sen misin tff'yi zorda bırakan! "yapmadım" de geç. türkiye burası. haklının değil, güçlünün sözünün geçtiği yer. niye zorluyorsun. peh!
sahaya yansımayan şike yüzünden ceza almış ve futbol hayatı bitmiş futbolcudur. müsabaka sonucuna etki etmek sahaya yansımak değildir. hayır biri anana sövünce neden sinirleniyorsun arkadaş, yatağa yansıdı mı?
an itibarıyla ''savcılıkta uygulanan psikolojik baskı yüzünden suçlamaları kabul ettim'' gibi bir açıklaması olmuştur. avukatı akıl vermiş belli ki.
pardon filmindeki büfeci aydın'ı hatırlatmıştır an itibariyle bana.
hassiktirr lan dedirtmiştir kendine

savcı tehtid etmiş istediğim ifadeyi ver diye.bi de çok kötü beddua etmiş savcıya haspam

ulan savcı mı hocayla telefonda konuşturdu seni

savcı mı otelde paraları saçmışken yatağa telefon ettirip arkadaşına hava taslattırdı sana

böylelerini asıl çıkartmayacaksın içerden de akıllansınlar..
ilk olarak sorguya alındığında şikeyi itiraf etmiş, sonradan baskı altındaydım, korktum gibi kıytırık tabirlerle kıvırmıştır. Futbol hayatı bitmedi ayrıca. 3 yıl men cezası aldı bu ibrahim akın. Kesinlikle şike yapmıştır. Savcıya itiraf etmiştir fakat sonra birileri devreye girdiğinde susturulmuştur efenim.
vurdugu sutlar auta ciksin diye para verildigi iddialari ortaya cikinca buna en cok uzulen tahminim sabri olmustur.

adam yillardir karavana atiyor ekstra para veren yok.
maçta kendi kendine şike yapmış ama para sayarkenki görüntüleri objektiflerden kaçmamış, ibb fenerbahçe maçından sonra bir tomar parayı sağ elinden sol eline verirken görüntülenmiş futbolcudur. ee yerde bulsan say demişler.