bugün

hayırlı olsun dediğim olay. başlığı açan arkadaş, ben de londra' da yaşıyorum da sizin o dediginiz evleri de nasıl aldignizi biliyorum, ki zaten uzun sure daha odeyeksin, arkadaşım londra' yi bilmesek neyse de bu neyin artistligi, kim sordu la sana evinin bahçesini, önüne park edeceğin alanı? la londra' da yaşıyorsun ama zihniyetin avrupali değil.
gereksizin birinin londraya yerleşme haberi.
vallaha mı? bu gereksiz yeteneksiz abartı mimikler sahibinden 4 -5 sene ülke kurtuluyor mu yemin et ölümü gör bak.
ingiltere'de haftalık çalışma süresi 38 saat, saat başına ücret 7,20£. 30 gün üzerinden hesaplarsak ingiltere'de asgari ücret 1094,4£. bizden 4 kat fazla kazanıyor adamlar.

asgari ücrette oynamaya gitmeyin, tamam. ancak paramızın değerini yükselten yeni hamleler yapın. elimde ki 10 lira daha değerli olsun. katma değeri yüksek ürünler üretelim ve doğuya satalım. batıdan alış-veriş yapan doğunun batı ile alış-verişini bitirelim bir şekilde.
Keşke giden sadece Hülya Avşar ve benzerleri olsa, sonuçta Türkiye için kayıp sayılmaz. Ama daha kötüsü zeki, pırıl pırıl en iyi Üniveristelerin en iyi bölümlerinden mezun gençlerin buradaki ortamı beğenmemeleri, ülkenin geleceğini karanlık gördükleri için gözlerinin dışarıda olması ve bir çoğunun gitme planı yapması, hatta gitmesi.

Bu insanlara bu ülkenin ihtiyacı var. Onlarsız teknoloji üretmeyiz. Amaan giderlerse gitsinler, hatta bilmemne olup gitsinler demek çözüm değil. Bir işyeri gibi düşünün ülkeyi kaliteli elamanlar dışarıda iş bulup kaçıyor, kala kala molozlar kalıyor. Tamam kalanlar şirketlerini çok seviyorlar, çok bağlılar belki ama kapasiteleri yok. Bu durum devam ettikçe insan kalitesi düşüyor da düşüyor, öyle ki yeni işe girecekler bile bundan etkileniyor. iyiler başvurmuyor bile. Bu şirket başarılı olamaz, kısa zamanda batar hatta.
“ama ankarada deniz yok ki anağğğ.”
o çomarlar londrada yaşamanı sindirememiştir. malum bizim insanımız lüks konusunda illaki bir tık üstte olmalı.
benide götürse.
beni ingiltere'ye yerleştirecek boktan haber. soran olursa fiyatlara tav oldum, ülkeden de sıkıldım.