bugün

Çok geç kaldılar. Atı alan üsküdar'ı geçti. Sür eşeğini niğde'ye.
Hükümete haklar verdik ülkeyi yönetsin diye. Yetmedi ülkeyi verdik. Adam işini yapsın diye. Ama ne oldu ülke uçuyor, uçuruma. Adam her şeyi yapamaz diyorsan. Madem halledemeyecekti neden ona haklar verdik. Söyle!

Yalan yok adam ilk zamanlarında ülkeyi chp'den iyi yönetiyordu. Ama artık adam ülkeyi yönetemiyor. Yeni nesil'in ülkeyi yönetmesine ihtiyacımız var. Chp'yide zerre sevmem ama ondan başka bir alternatifimiz yok.
Demokrasinin gereğidir. Aynı şekilde muhalefeti eleştirmek de demokrasinin gereğidir.
Şimdi ekonomi bakanı diyorki dolardan bize ne bir gazete yazarı doların yüksek olması ekonomiyi etkılemez. insan ne yapsın bir eleştiresi geliyor.
hükümeti eleştiren insanlar bildiğin insandır. Yalnız başlığı giren şahsın kafası biraz karışık belli, hadi sen biraz büyü de gel.
hükümetler elbette eleştirilir. olumlu yorum bildirmek de eleştiridir. "olumlu eleştiri" diye bir kavram var.

sorun insanların hükümetleri eleştirmesinde değil, hükümetlerin olumsuz eleştiri kaldıramamasındadır. muhalefet olmazsa demokrasiden bahsedilemez.

haydarpaşa'ya yapılacak stadyuma gelince; olimpiyatlarda yüz akı olacak bir stadyum için hükümeti sonuna kadar destekliyorum! ama tarihi yok etmek yerine yandaşa peşkeş çekilen arazilere inşa edilmeyen stadyum için de sonuna kadar eleştiriyorum!
başlık hükümeti eleştiren insanlar olarak oluşturulup entrye girilen ilk cümle ise "hükümeti gereksizce eleştiren insanlardır." ulan mal madem net tespit yapmışsın o zaman başlığı "hükümeti gereksizce eleştiren insanlar" diye açsana.
ak kafaların açacağı başlığın biat kültüründe geldiği zirveye bakın. paçozluğun da bir sınırı olsun be kardeşim.
neyse biz konumuza dönelim.
hükümet iyi olsun yada kötü olsun eleştirilmelidir. çünkü eleştiri iyi yada kötü olgulara bakarak yol almaz. mantığı o şekilde değildir.
eleştiriye negatif bakılması da yanlıştır çünkü eleştiri doğruyu ve estetiği içinde barındırabilir.
normal insanlardır. eleştirinin iyisi kötüsü mü olur? herkesin isteğine cevap veremezler elbette ama eleştiriyi alacaklar ki yapmak zorunda oldukları konuları bile temkinli adım atarak yapacaklar. bu sadece hükümet konusunda değil hayatımızın her yer alanında olağan bir şeydir. bence eleştirileri değilde eleştirileri eleştirenleri eleştirin. bu hükümetinde eleştiriler neden zoruna gidiyor anlamıyor. illaki herkes beğensin herkes şakşakçım olsun. olmaz olamaz, herkes sizin poh pohlayamaz.
bedava makarnanın, kömürün tadına varamayan pis laikçilerdir. halbuki tövbe edip yandaş olsalar, tüm ihaleler onların olurdu.
tayyip erdoğan gibi bir lideri karalayan güruhtur, bu kadar büyük cehalet görülmemiştir. erdoğan beyin döneminde ülkenin her alanda ilerlediğini kabul etmemek aptallıktır.
eleştirmeyi yaşam stili edinmiş muhalefet insanları.
hükümeti gereksizce eleştiren insanlardır. Şimdi ak partili değilim, muhafazakar asla değilim. Ama çevremde bazı insanlarda görüyorum mantıksız eleştiriler, sürekli ezbere konuşmalar vs. misal geçenlerde bir arkadaşım paylaşmış 2020 olimpiyatları malum Türkiye'de. 100 bin kişilik stadyum yapılacakmış. Bu stadyumun yapılması için haydarpaşa garını yıkıyorlarmış. vay efendim o tarihi bir bölgeymiş, kültürel bir bölgeymiş falan filan. Ulan 2020 olimpiyatlarına dünyadan sporcular gelecek, dolayısıyla dünyanın gözü istanbul'da olacak, ne yapacaksın? gelen sporcuları haydarpaşa garında mı gezdiriceksin ? 3. köprü yapılacakken orada tarihi çanak çömlek var dediler araştırıldı çanak çömlek çıkmadı, yahu 3. köprü sizin yüzünüzden 1 sene gecikti. yani ne kadar mantıksız eleştiriler yapıyorsunuz, hükümetin beğenmediğiniz yanlarını değil kötü yanlarını eleştirin. Bunu yaparken de konuşmak için konuşmayın, bir şeyler bilinde konuşun ki dinlemeye lüzum olsun. ha birde lütfen halka karne ile ekmek verdiğiniz günleri unutmayın, lütfen biraz saygınız olsun yapılan işe. beğenmediğim taraflarını bende eleştiriyorum ama söz konusu 2020 olimpiyatları olunca saçmalamıyorum.