bugün

bu işi yapan en "ünlü" ünlü mehmet barlas'tır. 35 hükümet, 7 cumhurbaşkanı, 18 genelkurmay başkanı değişti ve hepsini tek tek yaladı, yuttu. diğerleri yılmaz erdoğan, yavuz bingöl, sezen aksu, ertem şener, orhan gencebay, hande yener...

biz kimsenin siyasi görüşüne karışmıyoruz. yalnızca kula kulluk edilmesini sevmiyoruz. çıkarcıları zaten kimse sevmez. dünyanın en nankör insanlarıdır.

bunlar şu an kimin yalakasıysa yarın -çıkarları doğrultusunda- başa gelen yeni hükümeti yalayacaktır. ben başbakan, cumhurbaşkanı olsam bu dönekleri bir dakika yanımda tutmam. bu gibi insanların yalakalığına güven olmaz. bunların kendi çıkarları için yapmayacağı şey yoktur.
dönektirler.

devran döndüğünde, akp değil de başka bir siyasi parti iktidara geldiğinde o partinin neferleri olacaklar.

akp'li arkadaşlar da bizim gibi "dönek bunlar" diyecekler.
Hükümete göre değil muhtemelen ne boka yaradığı belli olmayan muhalefete göre böyle bir eğilim göstermişlerdir. 2014ün türkiyesinde chp vs mhp... insanı istemdışı bir gülme alıyor.
Her dönemde olmaya devam edecekler gelgelim o kadar insanı bir anda gömmemeliyiz derim bakarsınız zaman bizi yanıltir. Ama ben olsam en kesif u dönüşüne yiğit bulutu örnek gosterirdim. Tam olarak bir ünlü sayılmaz gerçi...
sineğin bok görünce kendinden geçmesidir.