bugün

hz alinin hz muhammedin damadı ve amcasının oğlu olduğunu bile bile sevmemek cehalletten başka birşey değildir.

vesselam...
Acırım. Zamanında kendine sünni diyen (ama kesinlikle öyle görmüyorum ben, sünni falan değildir bunu diyen) "dostum" dediğim biri bana 'sen türkçüysen önce o bedevi arap'ın izinden gitme' demişti. Bu kesim işte. Sırf biz sevdik diye sevmezler.
imam ali aşkıyla yanarak geçmeyen ömür boşa geçen ömürdür..
hz. ali başımızın tacıdır.
Hz alinin iyi insan olmanın yollarını benimsemeyen kesimdir.
Salaktır. Tersini yapan da salaktır.

Edit: bir de hz. Aişe'ye iftira atanlar var onlar katıksız maldır. Yav arkadaş ya adam gibi tümüyle kabul et şu dini ya da siktir git inanma ya. Hakkında ayet inmiş olayda hala böyle düşünen mallar var. Biri hz. ali'yi sevmez, biri hz. Osman'ı sevmez. Ulan sanki gören de bunlar karar veriyor zanneder. Haklarında cennet müjdelenen kişilerden bahsediyoruz ya.
öyle bir kesim yok. hz ebubekiri hz ömeri hz osmanı sevmeyen bir kesim var ama.
imam Ali'yi sevmeyen ölsün.
hz. muhammed'i sevip ebubekir ömer ve osman' dan nefret eden dangozlarla aynı kategoridedir.
muhafazakar sünni müslüman olarak hiç görmediğimdir. bazı alevi ve caferiler böyle sansa da alakası yoktur. hatta kendi sülalemde hiç bekir, ömer, osman isimleri yokken ali ve hüseyin isimleri bolca bulunur.
kim demiş hz. aliyi sevmiyoruz diye haşa. büyük bir velidir, müslümanlıkla ilk şereflenenlerdendir. kelimeler anlatmaya yetmez.

hz. alinin hiç suçu yok sevilmiyorsada. suç onu islam dışı bazı olgularda alet edenlerde.
Hz. Muhammed peygamberimiz, Hz. Ali onun damadıdır. Hz. Ali islamın önde gelen liderlerindendir. Bütün müslüman alemince Allah'ın kılıcı olarak bilinir. Seyfullah... Sünni itikadında Hz Ebu Bekir, Hz. Ömer, Hz Osman, Hz Ali sıralaması kabul görür. Şüphesiz doğrusunu bilen Allah'dır... Hz. Ali'yi sevmemek veya Hz Ali'yi peygamberden fazla sevmek mümkün değildir... Sünniler de Muaviye karşısında Hz. Ali'yi haklı bulurlar. Prf. Fuat Köprülü, iran kültürünün islamiyetten önce, Arap kültüründen üstünken, islamiyet sonrası, mağlubiyetini hazmedemeyerek, Hz. Ali'nin, ve çocuklarının (Hz. Hasan, Hz Hüseyin) kanını bahane ederek Araplardan ve dolayısıyla islam bütünlüğünden intikam almaya çalıştığını söyler..