bugün

Kuranı Kerimde bütün peygamberlere mucizeler verildiği bildirilmiştir özellikle Kitap verilen ve gönderilen peygamberlere çok büyük Mucizeler verilmiştir ki insanlar bu mucizeleri görsün peygamberine inansın ve onun öğretilerine uysun diyerek.

hz. isa ölüleri diriltmiş çamurdan kuş yapmış ve ona can verip uçurmuş. bebek iken konuşmuş insanlarla... v.b. hz. musa da ölü diriltmiş (bakara 67-73). kızıldenizi ikiye yarmış asası yılana dönüşmüş ve firavun inansın diye 9 mucize gönderilmiş sırayla ve diğer peygamberlerine de mucizeler vermiş. Piyasada satılan kitaplarda hz. muhammed ile ilgili yok 1000 mucize gönderilmiş yok ağaçlarla konuşuyor ağaçlar yürüyormuş yanına geliyormuş ve tonlarca hikaye.

Kuran yaklaşık 23 senede indirildiği için zaman zaman ordaki insanlar sürekli peygamberimizden MUCiZE göstermesini istemişler. aşağıdaki ayetleri okursanız yanılmadığımı anlarsınız. ama yine araştıran arkadaşlar şu söze hiç rastlamıyacaklardır.

"Muhamedede şu mucizeleri verdim". yada "Muhammed sen de şu Mucizelerimizle git o insanlaraki sana inansınlar" diye.

şimdi o insanların nasıl mucize istediğini ortaya koyalım ayetlerle.:::

Enam Suresi 37 "Dediler ki; Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya! De ki: Kuşkusuz, Allah bir mucize indirmeye Kaadir'dir. Fakat çokları bilmiyorlar."

Enam Suresi 109 "Tüm yeminleriyle Allah'a yemin ettiler ki, eğer kendilerine bir mucize gelirse ona mutlaka inanacaklar. Söyle onlara: mucizeler ancak Allah'ın katındadır. mucize geldiğinde de iman etmeyeceklerini anlamıyor musunuz?"

Enam Suresi 158 "Neyi bekliyorlar? Kendilerine meleklerin gelmesini mi, Rabbinin gelmesini mi, yoksa Rabbinin bazı mucizelerinin gelmesini mi? Rabbinin bazı mucizeleri geldiği gün, daha önce iman etmemiş yahut imanında bir hayır sahibi olamamış kişiye imanı hiçbir yarar sağlamayacaktır. De ki: Bekleyin! Doğrusu biz de bekliyoruz."

Yunus Suresi 20 Şöyle derler: "0;Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya! De ki: Gayb, Allah'ın tekelinde. Hadi bekleyin; sizinle birlikte ben de bekleyenlerdenim."

Rad Suresi 7 Küfre sapmış olanlar şöyle derler: O'na Rabbinden bir mucize indirilseydi ya! Sen sadece bir uyarıcısın ve her topluluk için doğruyu ve iyiyi gösteren bir önder vardır."

Rad Suresi 27 "Küfre sapanlar derler ki: Rabbinden ona bir mucize indirilseydi ya! De ki: Allah dilediğini/dileyeni saptırır. Doğruya yöneleni de kendisine iletir."

TaHa Suresi 133 Dediler ki: "Rabbinden bize bir mucize getirseydi ya! Peki, önceki sayfalardaki açık kanıt onlara gelmedi mi?"

Enbiya Suresi 5 "Şöyle de dediler: Saçma sapan rüyalar bunlar! Belki de uydurduğu bir yalandır. Belki de bir şairdir o. Hadi bir mucize getirsin bize, öncekilere gönderildiği gibi"

Şuara Suresi 154 "Sen de bizim gibi bir insansın. Eğer doğru sözlülerden isen, hadi bir mucize getir."

Ankebut Suresi 50 "Dediler ki: Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya! De ki: mucizeler Allah katındadır. Bana gelince, ben açıkça uyaran biriyim."

Peki neden Hz.muhammed'e mucize verilmemiştir? Bu soruya cevap veremeyen ilahiyatçaılar Kuran'ın en büyük MUCiZE olduğunu söylüyorlar. anlıyorum ama isa ve musa peygamberede kitap gönderdi allah ve o kitaplarda o dönem Mucize kitabıydı benim anlatmak istediğin neden o insanlara görünür bir MUCiZE verilmediği?

Kuranı Kerimde görünen büyük bir MUCiZE varda acaba ilerki yüzyılların anlıyabileceği bir MUCiZE mi idi ki. bakın yunus suresinde dediği gibi. "Hadi bekleyin; sizinle birlikte ben de bekleyenlerdenim" diyor. Bence hala bekliyor ve umarım bu MUCiZE yakında hayata çıkacak.
hz peygamberin doğuşunda mucizeler olmuştur zaten.
-gökkubbe hz peygamberin geldiğini bildiriyordu. yahudiler, "ahmed geldi. dünyaya ahmed geldi. yıldızı çıktı ortya." diye haykırarak sokaklarda dolaşmışlardı ta ki peygamberin israiloğullarından olmadığını anlayana kadar.
-medayinde ki kisra sarayının meşhur 14 burçu doğum saatinde çatırdayarak yıkıldı. görülen rüyalar hükümdar tarafından yorumlandırıldı. arap yarımadasından çok önemli bir şeyler olacak diye yorumlandı.
-kabe içinde ki putlar yıkıldı.
-istihrabatta bin yıldır yanan mecusi ateşi söndü.
-kutsanılan taberriye gölü kurudu.
-dünyanın gece olan her tarafında o gece bir nur göründü.
-gökten yıldızlar yağdı. kuyruklu yıldız yağmuru gibi.

ve buna benzer bir çok mucize. bunların hepsi hz. peygamberin doğumu esnasında meydana gelen mucizeler. hz peygamberin dünyaya gelişi de mucizelerle olmuştur yani. hiç mucize göstermemiş diye bir durum söz konusu olmamıştır.