bugün

Şam'daki beyaz minare civarında iki meleğin kanatlarıyla yeryüzüne tekrar inecektir. Bigisini bulamadım ama büyük ihtimalle insanlar bu melekleri göremeyecekler.
Allah'ın işini tam yapamadığı, yarım bıraktığı, gönderdiği elçiye yardım bile edemediği, yangın da ilk kurtarılacak eşya hesabı peygamberini alıp kaçtığını (hâşâ) sanan kâfir söylemi.

Tıpkı dayak yiyip giden, sonra hemşeri hısım akraba toplayıp dayak yediği mekânı basmaya gelen ergen hesabı, Hz isa da gelip siz bana nasıl yanlış yaparsınız diyerek Dünya da kıyameti başlatacak (hâşâ) öyle mi?

2 şeyden nefret ederim.
imanın var diyerek ahlâk ve insanlık değerlerini yok sayanlar (bakınız; tarikat cemaatlerin işlediği insanlık suçları) ve bu başlıkta olduğu gibi imanım var diyerek aklı inkar edenler.

Sapık ufacık kız çocuğuna tecavüz eder, suçu kader kısmet sınama diye suçu Allah'a atar, isa yeniden gelecek diyerek Allah'ı aciz işini bilmeyen yarım yapan (hâşâ) konumuna sokar.
Bu insanlarda akıl sorunu var.
Bunu savunan Eğer Müslümanım diyorsa.
ona biz "advent" diyoruz ki... yüzyılı bulmayacak bu..
yeryüzüne ayak basmayacak...olur da şurda burada derlerse inanmayın kendisinin dediği gibi.
gökte gördüğünüzde "hakem maçın bitiren düdüğü çaldı" noktasıdır zaten.
ona biz "advent" diyoruz ki... yüzyılı bulmayacak bu..
yeryüzüne ayak basmayacak...olur da şurda burada derlerse inanmayın kendisinin dediği gibi.
gökte gördüğünüzde "hakem maçın bitiren düdüğü çaldı" noktasıdır zaten.