bugün

--spoiler--
"bitanem saçmalama" diyerek ona sarılmak için bir hamle yaptım, çok şirin gözüküyordu cevap bekleyen bakışlarıyla. kaçtı daha onu tutamadan, sorusunu yineledi, "yani şimdi ben kilo alsam terk mi edeceksin beni", hoşuna gidiyordu sorun çıkarmak, "göbekli kız sevmemem" germişti onu, iyi de onun da göbeği yoktu ki. peki biz neyin kavgasındaydık, hem nereden çıkmıştı, 2. dünya savaşı ile ilgili bir film izlerken, pek bir huzurluyken, bu kısır tartışma.
--spoiler--

[ Sözlük'te bulunan "Neden Evlenmedim" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte yaz başında aynı isim ile basılacak. Bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. Anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. Eksper Mental ]

ahugözlüyedit:
- sen o kadının vücudunu güzel mi buluyorsun?
+ hayır bitanem
- e öyle yazmışsın, "güzel bir vücuda sahip" demişsin
+ bitanem, yani genel geçer ideal vücut kavramından yola çıkara...
- sus, pislik, git o zaman onla çık..
+ ...ama bebeğim ..
- bebeğim deme bana, bebeğim deme...
kıçına rahat batıyordur kusura bakmayın edepsizleştim ama.
murphy yasalarının doğruluğundan şüphe etmeyen sevgilidir. biz biliriz ki; her şey doğru gidiyorsa muhakkak yanlış olan bir şey vardır.
kadınların sıkça yaptığı olaydır aslında, sıkılır sürekli aynı mutluluk, huzur, sevgi, şevkat olunca. mutlaka bir problem çıkarmak gerekir ki aksiyon oluşsun ilişkide, monotonluktan çıksın. tartışma ortamı yaratılınca ve sevgiliden ilgi alınıp ikna edilince tekrar eski huzurlu günlere geri dönülebilir gönül rahatlığıyla...
kadınların özellikle sizin ağzınızdan çıkan kadınlarla ilgili hiçbir sözü unutmamasından ileri gelen bir tartışmadır.
* bu unutmadıkları şeyleri de sizin en alakasız dediğiniz bir anda arşivlerinden çıkararak önünüze sürerler. mesela sevdicekle bir savaş filmi izlerken. he sen oturur bir hatunla savaş filmi izlersen zaten sana her şey müstehak da onu başka zaman yazarız. ama yine de değinmeden geçmeyeyim.

eğer o savaş filmi yerine en pembesinden bir romantik komedi izlense, hatun kişisinin algıları o filme yöneleceğinden arşiv araştırmasına girmeyecektir. savaş filmi seyredersen ne olur? sen filme dalip tatlı tatlı göbeğini kaşırken, o daha filmin üçüncü dakikasında olaydan koparak arşiv taramasına geçer.

ve önüne çıkan ilk belgeyi de çat diye alnına yapıştırır. bu belge üç ay önce ağzınızdan çıkmış sarışınlarla ilgili bir vecize olur, iki hafta önce yolda gördüğünüz mini eteklinin bacakları olur veya çok haklı olarak belirttiğiniz monica bellucci'nin güzelliği olur.

sizin söyleyip çoktan unuttuğunuz bu sözler hatun kişisinin beynine ileride aleyhinize kullanılmak üzere çoktan kaydedilmiştir. yani siz içinde bulunduğunuz güven ve huzur ortamını o an değil, ağzınızdan çıkan sözlerle çok daha önceden kaybetmişsinizdir. sadece haberiniz yoktur.

canlarım tuzağa düşmeyin. hayatınızdaki hatun ne kadar ısrar ederse etsin hatta size işkence yapsın, onun yanında başka hatunlarla ilgili en ufak bir şey söylemeyin. hele ki kadın fiziği üzerinden tespit yapma saçmalığına asla girmeyin.
tamamen iftira ve konunun çarpıtılmasıdır. ilk olarak huzurdan değil monotonluktan sıkılmış sonunda patlamış olması sadece kendisinin haklı olduğunu düşünen karşı taraf için bunu kabullenmek yerine sağlam bir nedenin arkasına saklanarak kendini tatmin etme durumudur.
onun adına yoklama yapmak denir. ama bazen canı hır çıkarmak ister o başka.
insan şuurlu bir hayvandır. belgesel izleyin anlarsınız.
+: sevgilisinin her dediğine eyvallah diyen, sadık erkek.
-: hiçbirşeyden memnun olmayan, arsız kadın.

+aşkım sana bir sürprizim var.
-yine mi? nedir?
+şey ağva da harika bir butik otel de yer ayırttım yıldönümümüz için bayılcaksın.
-e hani sürprizdi neden söyledin?
+aşkım hazırlan diye işte, evdekilere falan söyle diye son dakika sorun çıkmasın diye.
-hee sen diyosun ki sorunlar hep benden çıkıyor, izin almadan şurdan şuraya gidemiyorum eziğim ben öyle mi?
+ama.. ağva.. otel.. doğa.. aşkımız filan.
-gelmiyorum, kimle gidersen git, eski sevgilinle git hatta unutamadın nasılsa.
+??~! allah cezanı versin.
huzurun battığı durumdur.
rahat batıyordur.
terkedilmesi, ya da evlenilmesi lazım olan sevgilidir. * *
rahatın batması ve değişiklik isteme durumudur.
yeter lan "sikerim huzurunu" demiş taşşaklı sevgili hamlesi.
huzurlu giden bir ilişkide kadının arızaya bağlaması durumu sadece huzurdan veya tek düzelikten sıkılması değil de erkeğin kadına fazla şefkat ve anlayış göstermesi sonucu kadının kadın olduğunu hissedebileceği bazı hayvani duygularını(seksapalite, hırçınlık vs) hissedememesi halinde oluşabilicek sıradan durum.
(bkz: adam üşenmemiş yazmış)
(bkz: azmine tüküreyim)*
Erkeğin kızı iyi sikemediği durumlarda ortaya çıkar. Yatakta kız arkadaşınıza dost gibi değil düşman gibi davranın. Sert seksin hakkını verin. Yoksa böyle kafanızı şişirirler işte. Akıllı olun lan.