tam bir türkiye gerçeğidir.
süreç şöyle başlıyor.
önce hukuk fakültesine kayıt yaptırıyorsun.
ardından seni 20 kişilik sınıflara alıyorlar.
dersi profesör anlatıyor.
ders karşılıklı dialog halinde geçiyor.
mezun olduktan sonra stajınızı uluslararası hukuk müşavirliklerinde yapıyorsunuz.
mezun olunca öyle çok paralara başlayamazsanız.
10-15 bin lira arası olur muhtemelen.
ama 3 senede 30 civarını buluyor.

iyiki hukuk okumuşum diyorum.
hem gbt'me de bakmıyorlar.
avm'lerde x ray chazından da geçmiyorum.
çok havalıyım ben çok * .
şeytanın avukatı filmini yeni kapatmış liseli hayali. *
and justice for all filmini hiç izlememiş insan söylemi.
Türkiye'de mesleklerin egoları var.birçoğu sen benim kim olduğumu biliyor musun şeklinde bu egosunu tatmin etmeye çalışıyor.türkiye'de birçok meslek grubu para karşılığında olunduğu için çok da takmadığım meslek gruplarından.boşuna dememişler oku oku adam ol,baban gibi eşek olma.biraz da genetik bunlardaki.
ve ben halâ avukatların hiçbir boka yaramadıklarını düşünmeye devam ediyorum. forever socrates'ın savunması. ya kendini savunamayacağın bir işe girişme, yada yargılayanlarla ölümüne kapış ve sonuca razı ol.
Günümüz piyasasinda imkansiz bir şeydir. Devlet üniversitelerinde o sınıf 400 kisiliktir genelde 1 dönem toplam 1200 kisi olur ve bu 1200 kisiden biri bile 3 yilda 30 bin lira maas alacak duruma gelemez malesef. O 20 kisilik sınıflar da özel üniversitelerde olur, o profesörler normalde devlet üniversitelerinde calisan profesorlerdir, özel öğrencisini küçük görürler.
Ayrica bu ilk yorumum oldugu icin yeni farrkettim askeriye mi burasi yorum yazmak icin 3 dk ugrastim .
Ayrica bu ilk yorumum oldugu icin yeni farrkettim askeriye mi burasi yorum yazmak icin 3 dk ugrastim 2 .
Ayrica bu ilk yorumum oldugu icin yeni farrkettim askeriye mi burasi yorum yazmak icin 3 dk ugrastim 3.
Ayrica bu ilk yorumum oldugu icin yeni farrkettim askeriye mi burasi yorum 3 icin 3 dk ugrastim 3.
Ayrica bu ilk yorumum oldugu icin yeni farrkettim askeriye mi burasi yorum 3 icin 3 dk ugrastim 3.d
doğru tespittir.
bir avukat ayda 2.500 tl kazanıyordur.
yılda 30.000 tl eder zaten.
50 bin te le de olabilir bak.
Tercih ettikleri anda bürolardan iş teklifleri geliyormuş hatta, akılları varsa okumadan direk büroda avukat olurlar.
Eliniz alışsın diye okurken bir kısmını vermeye başlıyorlar zaten.

ilk geldiğinde 3binle başlatırız nasıl yeterli mi?

(bkz: bırakın gelsin)
(bkz: gel hele gel)
Vasıfsız hukukçular sırf bu olsun diye utanmasalar kendileri ölene kadar hukuk fakülteleri kapatılsın diyecek.