bugün

her hristiyan kardeşimizin bildiği bir gerçek.

evet, isa mesih'in gücüne iman etmeyen, vaftiz suyundan geçmemiş kimse cennete gidemez. gelin hristyan olun.
Bence git broşür dağıt burdan Hristiyanligi yayamayacaksin.
Sümerler napsın??
aynen, hristiyanlığa göre öyle, islama göre de onlar gidemez. yahudiliğe göre ise böyle bir şey yoktur. din kendilerini bağlar diğerlerine verilen din onları bağlar.
allahın oğlu olduğunu söyleyip allaha bu aşağı ifadeyi yakıştıran ve cennete gireceğini sanan aklını yitimiş bir yazarın beyanıdır. allahın peygamberine oğlu dediğiniz için hz isa sizden davacı olacak ruz-i mahşerde.

o allah birdir, doğmamış ve doğurmamıştır, ona bir denk de olmamıştır.
5:111 - Hani Havarilere: " Bana ve Resulüme iman edin" diye ilham etmiştim. Onlar da: "iman ettik, bizim şüphesiz müslümanlar olduğumuza şahit ol" demişlerdi.

5:112 - Havariler:" Ey Meryemoğlu isa, Rabbin bize gökten bir sofra indirebilir mi?" dediler. isa da: "inanıyorsanız Allah'tan korkun" dedi.

5:113 - Havâriler: "istiyoruz ki ondan yiyelim, kalblerimiz iyice yatışsın, senin bize doğru söylediğini bilelim ve bunu bizzat görenlerden olalım" dediler.

5:114 - Meryemoğlu isa da: "Allah'ım, Rabbımız, bizim üzerimize gökten bir sofra indir ki, bizim için, önce ve sonra gelenlerimiz için bir bayram ve senden bir mucize olsun. Bizi rızıklandır, sen rızık verenlerin en hayırlısısın!" dedi.

5:115 - Allah buyurdu ki:" Ben onu size indireceğim. Fakat bundan sonra içinizden kim inkâr ederse, ben ona âlemlerden hiç kimseye yapmayacağım bir azabı yaparım".

5:116 - Ve Allah demişti ki: "Ey Meryemoğlu isa, sen mi insanlara: 'Beni ve annemi, Allah'tan başka iki tanrı edinin' dedin?". "Hâşâ, dedi, sen yücesin, benim için gerçek olmayan birşeyi söylemem bana yakışmaz. Eğer demiş olsam, sen bunu bilirsin, sen benim nefsimde olanı bilirsin, ben ise senin nefsinde olanı bilmem, çünkü gaybları bilen yalnız sensin, sen!".

5:117 - "Ben onlara sadece, senin bana emrettiklerini söyledim. Benim ve sizin Rabbınız olan Allah'a kulluk edin, dedim. Aralarında olduğum müddetçe onlara şahit idim, fakat sen beni vefat ettirince onları gözetleyenygözetleyen yalnız sen oldun. Sen herşeyi görensin.

5:118 - "Eğer onlara azab edersen, onlar senin kullarındır, eğer onları bağışlarsan, şüphesiz sen daima üstünsün, hikmet sahibisin".
tam tersi hristiyan olan giremez. fakat islamiyet öncesinde ki hristiyanlar dilekçe verdiklerinde girebilir. sonuçta ortada bariz bir mağduriyet var.