bugün

Tek, gerçek ve Tanrının dini olan kutsal bir inanç.
görsel
din alimleri tarafından tahrip edilmiştır allahın üç olduğunu bir insan ve peygamber olan hz isa nın allahın oğlu olduğunu söylemektedir bu görüş sonradan hristiyanlığa eklenmiş ve hz isanın tevhid öğretilerini unutturmuş dini ve kutsal kitabı tahrip etmiştir. sonradan olur olmaz dipnotları kitaba geçirmişlerdir ve bunu allah söyledi diye insanlara yutturmaya çalışırlar.

incil kelime anlamıyla müjde demektir, hz isa her zaman kendinden sonra gelecek muhammed as ı müjdelemiştir,

Bu haber, bütün tahriflere rağmen bugünkü bozuk incillerde bile vardır. Yuhanna incilinin 14.babının 16.âyetinde isa aleyhisselam;
(Allah size, sizinle beraber kalacak bir teselli edici gönderecektir)

26. âyetinde ise, (Bu hakiki tesellici size her şeyi öğretecek ve size benim öğrettiklerimi de hatırlatacaktır) demektedir.

16.babın 13.âyetinde ise, (O, size her hakikate yol gösterecektir. Zira O, size kendiliğinden bir şey söylemeyecek, fakat Allah’ın söylediklerini size bildirecektir) demektedir. [Hristiyanlar (Tesellici) kelimesini (Ruh) diye tercümede ısrar ederler.]

Barnabas incilinde, Hazret-i isa’nın, son Peygamberin geleceğini, isminin [Muhammed ile aynı manadaki] Ahmed olacağını) bildirdiği açıkça yazılıdır.

Ben, Allah’ın resulünün yolunu hazırlamak için geldim. Bu Resul, sizden birkaç yıl sonra, incil tahrif edilip hakiki inananların 30 kişi kadar kalacağı bir zamanda gelecektir. O zaman, Cenab-ı Hak, elçisini gönderecektir. Onun başının üzerinde beyaz bir bulut bulunur. O, putları kırar. Onun sayesinde, insanlar Allah’ı tanır ve ben de hakiki olarak tanınırım. (72. bab),

O resul güneyden gelecektir. (96. bab),
O resulün adı Ahmed’dir. (97. bab),

bu husus kuranı kerimde de bildirilir:

(Meryem oğlu isa "Ey israiloğulları, benden önce gelmiş olan Tevrat’ı tasdik eden, benden sonra gelecek ve ismi Ahmed olan bir Peygamberi müjdeleyen, size gönderilmiş bir Peygamberim" demişti. Ancak, o kendilerine apaçık delillerle [mucizelerle] gelince, bu apaçık bir sihirdir dediler.) [Saf 6]