bugün

bir erkeği türlü ikilem üçlem veyahut diğğer çoklemlere sokabilecek acı durumdur. dersin samimi insan ama bir yere kadar mı acaba? ilk önce bakarsın bir erkekle sarmaş dolaş ha sevgilis dersin sonra bakarsın öbürüyle de öyle... tamam insanlık hali de dersin ama bu insanlık hali bir ilişki süresince sürdüğü vakit kıskançlık krizleri önelemez de. vay anasını öyle bir durumdur bu.
aman aman kaşar kıza yanaşılmamalıdır.

onu harcayacağını zannederken, o seni harcar bi bakmışsın gününü görmüşsün.
kaşarı sevenlerin ''hafif mafif ben bu kızı götürürüm hafız'' diyerek iplemeyeceği durum. aldatan erkeğe yakıştırılan sıfatlar ile aldatan kadına yakıştırılan sıfatlar açısından da değerlendirilmesi gereken bir sorunsaldır kanımca
başlığa ithafen; insan hoşlandığa kıza zaten orospu olsa bile anca kaşar der. yani burada aşkın közü kördür mantığı ilen ele almak gerekmektedir. yani kaşar diyemezde hafiften peynirimsi der.
(bkz: faşırt the romantizm)
+ali bugün ne oldu biliyor musun?
ne oldu gene?
+yaa yeliz vardı ya hoslandıgım kız, bugün otururken elimi tuttu.
gecende kantinde benim elimi tutmustu.
+ama sonra birden telefon numarasını verdi..
hadi ya bana msn vermisti, vay o..
+yaa gördün mü beni seviyor olum.

(bkz: askın gözü kördür)
hafiften kaşar olmakla kastedilen bu tostlardaki gibi hafif erimiş uzayan kaşardansa fazla üstümüze bulaşmadan ordan uzaklaşılması gereken kadın tipidir.
(bkz: hafifmeşrep) *
kızların efendi erkek yerine piç erkek tercihinin erkek versiyonudur.
o zaman hafiften yaklaşılıp ağırdan kaşar yapılmalıdır.*
hoşlanılan kıza kaşar muamelesi yapacak, bunun sonunda da kıza tekmeyi basacak erkek için asla sorun teşkil etmeyecek durumdur.
+ali bugün ne oldu biliyor musun?
ne oldu gene?
+yaa yeliz vardı ya hoslandıgım kız, bugün otururken elimi tuttu.
gecende kantinde benim elimi tutmustu.
+ama sonra birden telefon numarasını verdi..
hadi ya bana msn vermisti, vay o..
+yaa gördün mü beni seviyor olum.

(bkz: askin gozu kordur)
Kaşarsa yapılacak şey bellidir, fazla kaptırmamak gerekir.