bugün

Her zaman ne yazık ki her yerde duyamadığım cümle.
Günümüzde karşılığında artık hoş bulduk yerine hoşgördük kelimesinin daha çok kullanildigi karşılama sözcüğü.
evin çocuğunun gelen misafirlere içten içe sövüp fakat anne baba zoruyla nezaket rolü yapıp dayaktan korktuğu için söylediği içerisinde gizlenmiş bir dünya küfür olan cümle.
iki yıllık takibin ardından bende varım diyorum, hoş insanlarsınız, sizin gibi hoş insanımdır.
Artık sadece formalite gereği kullanılan karşılama sözü.
Karşılığı hoş bulduk olan klişe karşılama.
genelde turistik yerlerde dürümcülerin önünde bekleyen abilerin 32132132 farklı dilde hoşgeldiniz diyebilmesi ayrı bir yetenektir.
şehir girişinde görülen ilk yazı insanı misafirperver karşılaması okadarda iyi olmayan ışıklı tabela...
Ben aslıbda hb yazacaktimda caylakken 40 karakter diyo.
Nezaket içeren ve telaffuz edilirken tebessüm eşliğinde söylendiğinde misafirde memnuniyet hissi uyandıran karşılama cümlesi.
Hoşbulduk.
Çok güzel bir karşılama. Teşekkürler zall.

Demek, hoş geldin ayrı yazılıyormuş.
Yeni kayıt oldum, sanıyorum ki her yeni üye olan bu başlık altına yönlendiriliyor, -böyle olmaya da bilir- Hoş bulmuşum.

Arkadaşlardan habersiz bir entry giriyorum suçluluk duygusu mu bu ?..açılışı yaptım hayırlısı.
Güzel bir dilektir. Hoş buldukla karşılık bulur
Hoşçakaldan önce söylenen söz ki eğer o kişi hoş gelmişse, hoş gelmemişse ki zaten hoş gelmemiştir. Hoşçakalanmaz.
Girdiğiniz mağazada bütün alışverişiniz boyunca peşinizden gelip, sizi psikolojik baskı altına sokacak olan o sinir bozucu çalışanın söylediği ilk cümle. Bak yine hatırladım sinirlendim amk sanki ben oradan bir şey çalıcam
ben de simdi yapmam gerekenleri falan siralayacak diye bekliyorum. hos buldum canim benim.
almancası wilkommen olan karşılama sözüdür...
Yeni girenler (ben) için ilk entry denemiyidir. Ve kısa yazım olur sa 45 karakter uyarısı aldığım bir tecrübedir...
Hosgeldiniz efendim buyursunlar hosgeldiniz diye, taklidini yaptigim 7.caddedeki esnaf lokantaci abim.. Severim kendisini..
Üzerine hayvanların işedigi paspaslarin üzerinde yazar.
bir ortama girildiğinde duyulan ilk cümledir.
Hoşbuldukkk diye cevaplanan sözcük. Çoğunlukla coşkulu bir ses tonuyla söylenir.
Friendship and money - Olive oil and water

The Godfather.
Kapı önlerine konulan paspasların değişilmezidir. Fakat üzerinde yiğit özgürün "geldi yine tipini siktiğim" karikatürü olan paspaslar daha efsanedir.
Kapı önlerinde paspaslarda kapılarda karşılama çelenklerinde yazan söz.