bugün

yavsama safhasini gecmis, direkt yazilmaya baslamis insandir. hoslandigi kisiden ilgi gorebilmek icin yapilan boktan esprilere bile gulen, olmadigi gibi gorunmeye calisan karaktersiz insandir. erkektir muhtemelen.
bütün dolabını değiştirip hoşlandığı kişinin sevdiği tarzda giyinmeye başlamadan bir basamak önceki evre.
hoşlandığı kişi gerçekten iyi espri yapıyorsa sorun yoktur. ancak tersi durumda hoşlandığı kişiye kötülük yapan insandır çünkü kendini komik zannedip başka ortamlarda rezil olabilir.
belki espri çok iğrençtir, ve kişi de aslında bunun bal gibi farkındadır. amacı sadece yavşamaktır. ya da durum biraz daha vahimdir, kişi hoşlanma boyutunu o kadar ilerletmiştir ki, en boktan espri bile hoşlanılan kişinin ağzından çıkıyor diye çok şahane görünmektedir. (bkz: aşk belirtileri)
ya kişi gerçekten çok iyi espriler yapıp ortamı kırıp geçiriyordur ya da insan o kişiye körkütük aşık olmuştur.
gözleri kadar kulakları ve anlayışıda aşktan/hoşlanmaktan körleşmiş insandır.
ama korkamasına gerek yoktur. bir iki aya kadar kendine gelir.
ulan benden ne çok hoşlanan varmış haberim yok diyesim gelen başlık.
evet o benim. aslında bilerek gülmemiştim zaten iğrenç bir espriydi. hatta benim bir sorum karşısında yine aynı cevabı almıştım, hiç gülmemiştim, içimden de ne gerzek insanlar var demiştim. ama 1 saat sonra, aynı cevabı o verdiğinde gerçekten güldüm, bilerek değil birden oldu. bazı insanlar, ne dese ne yapsa gülünür, ya o öyle biri ya da ben...
(bkz: kişinin kendinden utandığı anlar)
yersiz gülüşleriyle ayni espiri anlayişina sahip olduğunu kanıtlamaya çalişan yurdum badak gençlerinin sadece birisidir. * halbuki gitse açılsa o güzeller güzeli esmer güzeline böyle ızdırap çekmese güzel olmazmi ? he sözlük ?