bugün

hocaların azla yetinmeyip çok istemeleri nedeni ile düşük not almaya mahkum öğrenci.
(bkz: öğrenci daima haklıdır)
ne yazarsan kardır modelidir.hocanın sorusunu bilmesende, bildigin bir şeyler olduğunu gösterme çabasıdır. lakin not değişmez.
çaresizlik içinde olan ve belki tutar mantığıyla yazan öğrenci..
bilemediğin soru yerine, cevabını bildiğin bir soruyu yazıp cavaplamak...lisede yaptığım ve tutan bir taktik ama üniversitede hiç denemedim, hem de önermem...
üst sınıflardan tiyo aldıktan sonra, hocasına göre yapılan, "aslında bilgim var ama heycandan toparlayamadım" mesajını veren olgu...
belki hoca bildiğimi anlar da fazladan birkaç puan verir düşüncesini uygulamaya geçiren öğrencidir. ben denedim yemedi.
aynı zamanda istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz sualini soran öğrencidir. minimum 4 sayfa teslim etmeyi kendine bir görev bilir. çan eğrisi için tehlikeli mahluktur.
".....
hani varyaaa
tutamazsın kendini
bir ümitle -ya olursa- dersin hep bile bile
herşeyin bittiğini.."
sezen aksu'nun bile bile şarkısının bilhassa bu kısmının kendisine armağan edildiği öğrencidir..
sınav kağıdındaki satır arası ise şudur:"ben...şeyy...aslında bilmiyor değilim yani bildiklerim de var... hayır durun... bari bunu okuyun...ve sonra...vereceğiniz her not kabulum sevgili hocam, yargıcım..."