bugün

(bkz: hiç bir)
ciddili acı verir. şarkıya eşlik edince benim burnumun direği sızlıyor, sesim titriyor ve gözlerim doluyor. evet yanlış duymadınız. hepsi bir arada!
tevriye sanatının kullanıldığı, birçok insanın benimsediği güzel, naif bir dizedir. kim bilir nice hüzünlere kucak açmıştır.
efsanevi bir şarkı sözüdür.

(bkz: Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer)
yüksek sadakatın 2005 çıkışlı belki üstümüzden bir kuş geçer adlı şarkısında geçen harikulade söz.

bir gün bir arkadaşım şöyle sormuştu. hayatının sonuna kadar yalnız ve yalnız tek şarkı dinleme hakkın olsa ne dinlemek isterdin diye hiç düşünmeden bu şarkı demiştim. daha sanatsal ve kaliteli şarkılar olmakla birlikte bu şarkıyı sonsuza kadar dinlemeden duramam. çok yaşa yüksek sadakat.
her zaman beni ikileme sokan söz. bunu yazan adamla karşılaşırsam mutlaka sorcam
yüzünden derken ?
senin yüzünden mi yoksa senin 'yüzün' den mi?
because of you mu yoksa sadece face mi
Hiçbir yüz güzel değilse onun ne suçu var.
bu sözün ne demek istediğini hep merak etmişimdir yazarına soracam bi gün.
hiçbir yüz güzel değil senin yüzünden mi
yoksa hiçbir yüz güzel değil senin yüzünden mi
Olumlu manada.
Cinas örneği.
Ağaçta kuşlar yavrular
Ah Yavrular yavrular
Benim derdim bitmez
Benim derdim yavrular.
cinasına kurban olduğumun türkçesi.
letgodan öğrenciye eşya veren teyzelerimi söylemek istediğim söz.
hiçbir koltuk güzel değil senin koltuğundan. letgodan bize eşya veren teyzeye söylemek istediğim.
Her dinleyişimde beni geçmişe götüren şarkıdan bir cümle...
Haydi kalk gidelim bu şehirden.
Güzel bir iltifat. Bazen ise aşkın gözü kör etmesi.
aşk hormonların bir illüzyonudur. geçicidir.
Belki bir kart atarım Yozgat ya da çemişgezekten.
Teknigin iyi ancak gelistirmen gerek.
iki anlamlı cümle.
(bkz: belki üstümüzden bir kuş geçer)
tevriye içeren şarkı sözü. "hiçbir yüz güzel değil senin yüzünden" derken yüzünden kelimesi hem surat hem de sebep olmak anlamında kullanılmıştır.
yüzünden kelimesinin hem surat, hem de "birinden dolayı" anlamında kullanıldığı, tevriye sanatının güzel bir örneğini içeren şarkı sözü.
(bkz: tevriye)
Seven sevdiğinin her şeyini başkalarınınkinden güzel görür.

Hiçbir meme güzel değil senin memenden.. bu da böyle olmalıdır.