sigara tiryakileri için gayet normal bir durumdur. ekmek istemeye utanırsın ama sigara istemeye asla...
çok utandırır, insanı kasan , gerçek sigara bağımlısının ya parasız olduğu ya da sigara almayı unuttuğu bir gündür.
türk milletinin hatrı sayılır miktarda gerçekleştirdiği eylem.
genelde öğrencilikte yapılan eylemdir. öğrenci öğrencinin halinden anlar. utanıp sıkılmadan isteyiniz. bugün sana yarın bana.
çokz zor durumda kalmış insanın gerçekleştirebileceği eylem. sinirli, bağpımlı, ağlamaklı ve sigarasızsa normaldir.
Adanalı bir insan için çok normal bir eylemdir. evet. istedim. kötü karşılanmadım. teşekkür ettim. iyi geceler dedim. hayat budur işte. tanımadığın birinden selam almak gibi.
istenen taraf olarak sürekli karşılaştığım durumdur. nasıl bi tipim varsa artık.
risk budur.
parmın olmadığı zaman ve zor durumda kaldığımda çok istemişliğim vardır. eh veriyorlar halden anlıyorlar.
genelde rock barlarda karşılaşılan bir durum o güzelim hatun geliyor ve fazla sigaran var mı diye soruyor ya işte o an içimden diyorum ki sigaralarımın hepsi fazla bir eksik var ama ne? burdan o rock barlardaki yağlı uzun saçlı erkeklere sesleniyorum size bir nefes bile verecek sigaram yok gelip istemeyin artık.
hiç tanımadığın birinden sigara almakla sonlanabilecek eylemdir. kafede otururken yan masadan gelen mis gibi sigara dumanını cazibesine katılıp diğer yan masadan "pardon ben sigara bırakmak için paket almadım ama canım çekti bir tane rica edebilir miyim?" diyerek istenilir, daha "pardon ben sigara bırak..." derken sigara paketi uzatılmış olur. bilmiyorum hiç terslenmedim, hiç terslemedim, son sigaramı verdiğim bile oldu.
askerde sıkça karşılaşılan durumdur.
yurt dışında tanımadığınız biri sizden sigara istediğinde, o istediği tek sigaranın ücretini ödemeye kalkışır, siz şaşırıp gerek yok derseniz size nereli olduğunuzu sorar.
sigaranın insanı düşüreceği en iğrenç olaylardan biridir paran yoksa içmemen gerektiğini bilirsin ama içmeden de olmuyordur son çare sokakta gözüne kestirdiğin iyi kalpli bir insandan nazikçe istersin. ayıptır yapmayın ben yapmadım.
"dün gece hiç tanımadığım bir tiryakiye cigaran var mı dedim" şarkısının yazılma sebebidir.
dilencilerin sık yaptığı şeydir.
lise önlerindeki çavo tipler yapar bunu genellikle. süt öğrenciler ise korkuya kapılıp hemen verir.
hastane kapılarında da normal karşılanır...
Kim bilir ne derdi vardır...
Ağır hastası vardır belki...
Aceleyle çıkmıştır... Tedariksizdir.
Belki de sadece bir efkar sigarası çekmiştir canı.
O sözünü bitirmeden sigara çıkarılır. Karşılıklı geçmiş olsunlar... iyi dilekler.
O istemeden bir dal da yedek bırakmak halden anlamanın gereğidir.
Birbirlerini hissederek anlar bu insanlar, işte bu şekilde birbirimizi sadece anlamaya değil, birbirimizin halini hissetmeye ihtiyacımız vardır efendim...
çaresizliğin hat safhasıdır. hatta biraz daha ileri gidilip çakmakta istenir.