iki ve daha fazla kişiyle gidildiğinde, alışverişleri burnundan gelen insanlardır. nedense, birbirlerinden uzaklaşmadan alışveriş yapmak isterler. "ben sütlerin oradayım" gibi cümlelerle yer belirtirler. ama daha ilk dakikalarda birbirlerini kaybetmişlerdir. alışveriş yapmak yerine, onları bulmayı kafaya takarsanız, hasbelkader bir kağıt mendil atabildiğiniz koca alışveriş arabasıyla hipermarketi dört dönersiniz. çılgın gibi bir arama başlar. cep telefonları da uğultudan pek duyulmaz.

ikiden fazla kişiyseniz, alışveriş sonlarında ikinci kişiyi bulup, üçüncünün peşine düşersiniz. cebinizde para yoksa, zaten üç parça alacağınız şey tek parçaya inmiş ve üç saat boyunca koşturmaktan, paranız olsa da alışverişe takat kalmamıştır.
edi ile büdünün bi bölümünde vardı..mesaj kaygısı taşıyan bi bölümdü..o zamanlar çok dalga geçmiştim git danışmaya anons ettir vs diye ama ne zaman ki carrefour denen o labirent gibi yerde 10 yaşındaki kardeşimi kaybettim , o zaman anladım olayın ehemmiyetini..o koşuşturmada çantamı da bırakıp delidanalar gibi oraya buraya koşmamdan mütevellit, kardeşimi buldum bu sefer de çantamı kaybettim..
tüketim kültürünü benimsemiş insanlardır. tüket tüket nereye kadar, birgün oturup bunu düşünmelerini bekliyorum.
ufak çocuklardır bu kaybolanlar.
ara ara isimleri anons edilirken şahit oluruz;

- değerli müşterilerimiz; şarküteri bölümümüzde 4-5 yaşlarında bir kız çocuğu bulunmuştur. çocuğun anne-babası çocuğu müşteri hizmetlerinden teslim alabilirler.

teşekkür ederiz.
eğer hipermarket içinde kaybettiğiniz insan bir çocuksa hemen oyuncak reyonuna gidiniz.

eğer hipermarket içinde kaybettiğiniz insan anneyse hemen temizlik malzemeleri reyonuna gidiniz.

eğer hipermarket içinde kaybettiğiniz insan babaysa hemen ''eşşeoğlueşşek, eşşeoğlueşşek'' sesinin geldiği yöne doğru gidiniz.

eğer hipermarket içinde kaybettiğiniz insan ergen bir kızsa hemen kozmetik reyonuna gidiniz.

eğer hipermarket içinde kaybettiğiniz insan ergen bir erkekse ''testosteron, testosteron'' diye bağırınız. bulamassanızda üzülmeyiniz. muhtemelen olgun bir kalçanın ya da dik bir çift göğüsün peşine takılıp engin diyarlara yol almıştır. peşine düşmeyin. avucunu yaladıktan sonra acıkıp evine geri döner.
- fethi nerdesin ?
+ sebze reyonundayım. salatalıkların yanında.
- domateslerin yanına geç ayırt edemiyorum.