bugün

Yazık, sakat herhalde.
Parti kurarlarsa olabilecek eylemdir. Türkiye’de (maalesef) normal karşılanabilir.
videoyu izleyince evrim teorisine inancım 2 kat daha arttı.
arkadaşlar dalga geçmeyin, çocuklar engelli.
Deliricez sonunda.
Hilafet geri gelsin mi diye oylama yapılsa ne yapacakları merak konusu olan güruhun çektiği saçma bir video.
Anarşistlerin de ortak nokta bulduğu söylem. Vermeyeceğim kardeşim ben bu dünyada yalnızım.
destekliyorum hilafet isteyenler kesinlikle oy kullanmamalı.
"demokratik seçimlerde oy kullanmak haramdır" dedi sondaki herif...
Bu ülke Ne Cektiyse
Ya Vatan haini Pkk li Dhkpcli Sozde Devrimci Kopeklerden
Birde Bunlar gibi El kaideci Hizbuktahririci Isidci kopeklerden
Gelmistir...

Edit =Eger Bunlar Benim saydigim
Su 3 orgutten (Nusra isid Hizbul Tahrir) Birine Uye degillerse Taksim meydaninda Esseeek gibi Anitmassam Serefsizim...
uğraşılsa daha çirkin insanların bulunamayacağı video.
"Demokratik seçimlerde oy kullanmak haramdır." hükmünü hangi kuran ayetinden çıkardılar çok merak ediyorum.
ellerine 100 lira sıkıştırmışlar şunların dinle tık ilgisi yok. vahiy mi almışlar haram diyorlar hayırdır?
Eskiden oy değil de biat vardı müslümanlarda. o da isteyen istediğine biat ediyordu zorlama yoktu.
millet keçileri kaçırmış... bu işe alet olan insanların suratlarına tükürmeye bile değmez!

ama pek çok çeşitli tepki verilebilir elbette;

şeriatçı tepki: "hadi inşallah".

Kemalist tepki: "vay şerefsizler".

ama naçizane benim tepkim ismet inönü tarzıdır: "hassiktir oradan".

Önce, "islam dünyası" deyimini netleştirelim; Olmayan halife, "sünni" halifesidir. Şii dünyası halifeye tükürmez bile. Halifenin "bütün islam dünyasını birleştireceğini" düşünmek ancak "dünya tarihi okumamış bir uzaylı" olmakla mümkündür.

ikincisi, bir Arap halifesini Türk takmaz, Türk halifesini de Arap. Karşılıklı soğukluk o kadar derindir ki (nefret dememek için böyle dedim), bunu bilmemek de ancak andromeda galaksisinde yaşamakla mümkündür.

Tıpkı, "demokratik Türkiye'nin Arap dünyasına model ve rehber olabileceğini" sanmak gibi bir ahmaklık örneği.

1914 yılında Birinci Dünya Savaşı'na girdiğimizde sancak-ı şerif çıkarmış, cihat ilan etmiş, Arap dünyası bunu hiç iplemediği gibi, tam tersine, ingiliz altınlarının da etkisiyle ve Albay Lawrence'ın ona verdiği bağımsızlık sözüyle Osmanlı'ya karşı ayaklanmış, arkadan vurmuştu.

Biz de hilafeti dağıttık ettik. Çünkü hem "Atatürk devrimlerinin" önünde ayakbağı olacaktı, hem de hiçbir işe yaramıyordu, anlamı kalmamıştı.

Çünkü bunu kullanıp bu kez "Hintli Müslümanları, Mısır ve Ortadoğu Arap unsurunu" ingiliz emperyalizmine karşı kışkırtacak halimiz yoktu, oralarla ilgimizi kesmiş, içimize kapanmış, kendi derdimize düşmüştük.

"gerçek" böylesine açık seçik ortadayken; şimdi bu "hilafet için oy verme" diyen dangalaklar, malum beyinden çıkan şeriatçı fikirleri zikretmişler ama yemez bunu millet...

çünkü çok ucuz bir numara!
özellikle tipsizleri mi seçmişler acaba diye düşündürten video.
Sadece neden ya neden sorusuyla boğuşmama sebep oluyor. Neden düşünmekten korkuyoruz.
şunların tiplere bakın. bir tanesi bile vatana millete hayrı olan insanlığa olumlu katkı yapabilecek insan mı allah aşkına....
sonuna kadar katıldığım kampanyadır. bunlar oy kullansa ne olur kullanmasa ne olur?
En son bir Abdülmecit vardı ne oldu ona?

Komedi.