bugün

arada işe yarasa bile kötü bir taktiktir. * *
(bkz: hesap gelince sadece külçe altınım var diyen kız) *
- ya arkadaşlar, benim 200 liram var, bozmazlar şimdi. siz verin, ben sonra size veririm.
- aa hesap tam 200 lira.
- mını sikiyim.
tamam biz de hesap 200 lira olana kadar yemeğe devam edelim diyerek g.t edilmesi gereken kızdır.
hesaba katkı sağlamak amacıyla söylemiş olabilir.
bende de 100 euro var diye cevabı yapıştırmalı ki hesap kitleyene kitlensin.
(bkz: hesabı arkadaşlara kitleme yöntemleri)
türk lirasından 6 sıfır atıldıktan sonra kafası karışmış olan kızdır..
parayı bozdur gel denilince şaşıracak kızdır.
kasiyerin "problem değil bozarız" demesiyle başından kaynar sular inecek olan kızdır.
sadece 200 liram var üstünü bulaşık yıkayarak ödeyebilir miyim demek isteyen kızdır.
(bkz: hesap>>>200lira)
sözlükçülerin yaklaşımından anladığım kadarıyla, bu kız her olasılıkta hesabı karşısındakine ödetmek istemektedir. bu nedenle de kontra yapıp hesabı yine bu kıza ödetme, hatta 'başından aşağı kaynar sular dökme, 'şaşırtma', 'kitleme', 'moral bozma' yöntemleri aranmaktadır. lakin benim takıldığım bir nokta var. hesap kaç para olabilir ki, adisyon dönüp dolaşıp bu kıza girdiğinde başından aşağı kaynar sular dökülsün?

hesap 100 lira ya da üzeri olsa, tüm 200 liranın bozulmaması için zaten bir neden yoktur. hesap 75 lira olsa; 100 artı 20 artı 5 lira geri verilebilir, bu da 200 liranın müessese tarafından bozulmasına engel olamaz. 50 lira olsa; 100 artı 50 lira geri verilebilir. arkadaşı ya da arkadaşlarıyla yemeğe gidip 50 liranın altında gelecek bir hesabın kendisine kilitlenmesi halinde ise başından aşağı kaynar sular dökülecek kadar dünyadan bihaber kimse de yoktur herhalde. hesabın 200 lira üstü olma ihtimaline girmiyorum bile!
(bkz: maşallah)
dur o zaman ben karnımı iyice bi doyurayım da 200 liracık boşa gitmesin, denilecek kızdır.
hesap geldiği sırada tuvalete giden kızın kankasıdır.