bugün

Kimseyi değiştirmeye çalışmak gibi bir çaba içinde olmayan insandır. Çoğu zaman Kendimize bile söz geçiremiyorken başkalarının fikirlerine yön vermeye çalışmaz, oldukları gibi kabul ederseniz kimseyle problem yaşamazsınız. Doğal olarak hayatınızda sadece kalmasına izin verdiğiniz insanlar çevrenizde olur. Gerisi sadece günaydın ve iyi akşamlardır.
insanlarla aranıza biraz mesafe koyarsanız herkesle anlaşmanız mümkün. Gereğinden fazla yakınlık cıvıklaşmaya, avamlaşmaya ve tartışmalara sebep olur.
insanlara gerekli ölçüde mesafeyi koyarak, her insanı olduğu gibi kabul edendir.

Yaşamınızdaki her insanla mesafeniz olmalıdır, kırmızı çizgiler, duruşlar belirgin olmalıdır ki huzur olsun.
biraz tuhaflık var, sanki.
bu ben ya la.
biraz pollyanacıyımdır ama ben bile bazen kendime güvenmiyorum. bok da çıkabilir.
Anlaşmak karşılıklı olur. Olsa olsa herkesle iyi geçinen insan olur.
ikiyüzlü sinsi ve kurnaz olması muhtemel olan insandır.
Oooooooorrrrrrs çocuğunun önde gidenidir böyle bi olay yok varsa da gelen geçeni yalıyordur başka açıklaması yok.
Kendi duruşu ve kuralları yoktur.
Hayır demeyi bilmez.
Oyunu karşısındakilerin kurallarına göre oynar
Herkesin takdirini almak için çabalar.
Herkesle iyi anlaşmak nasıl bir mallıktır. Tanım yapamıyorum ya. Bu kadar gamsız olunur mu?
insanların pisliğini görmezden gelen, genelde iyi niyetli olan insanlardır.
en nefret ettiğim insan tipi. insanın bir kriteri olur nabza göre şerbetçi olmaya kendinden taviz vermeye gerek. ağırlığınız olsun bir çevreye karşı, seçiçi olmakta her zaman fayda var.
genelde(diğer insanlar nazarında) kazanan lakin özünden kaybeden(ödün veren) insandır.

çünkü iyi geçinmek her daim fedakarlık ister.
Evet var öyle insanlar..
Diğerlerinin neden öyle olduğunu bilemem, lakin kendimi anlatabilirim..
Mesela dünya görüşüm veya genel kabul görmüş normlar üzerinde de fikirlerimin ayrı düştüğü insanlar ile, önce onları dinlerim bakarım anlattığı konu ile ilgili bilgisi ne kadar derin veya yüzeysel, eğer anlattığımı anlayacak kapasitede ise medeni seviyede sohbetimiz devam eder.
yok la deyip lo demiyorsa, sohbetimi nazikçe sonlandırır, ne karşımdakini üzerim ne de kendimi gereksiz tartışmanın ortasında bırakırım,
Ama ilişkimi de kesmem, sadece o insanın anlayacağı düzeyde iletişimimi tutarım, ne olursa olsun her insan değer görmeyi hak eder..
En sevmediğim insan tipi...

Kaypaktır.

Bir duruşu yoktur.
bana diyorsun galiba.
yanlış.
insanlarla uğraşamayacak kadar yorulduğumuzdan gülüyor, güldürüyoruz.

kavgaya başlamak manasız.
ne anlatacaksın ki?

iki güldük diye de anlaşmış olmuyoruz.
iki yüzlüleri bir kenara ayırırsak böyle biri olmak mümkündür aslında. ilk tanışma anında sıcakkanlı kalabiliyorsanız büyük bir artı. insanları tanıdıkça, sevmediğiniz insanlarla iletişimi azaltıyorsunuz ve gitgide o iletişim yok olma noktasına geliyor.

bu şekilde, hayatınızdaki herkesle iyi anlaşabilmeniz mümkün.
Bulunduğu kabın şeklini alan su gibi, bulunduğu ortama göre şekil değiştiren insandır. Bu insanların yalnızlık korkusu vardır. Garanticidir. ihtiyacı oldumu rehberinde yardımına koşacak insanlar olsun ister. Ortamda adı geçtiğinde " x mi ? Evet çok iyi biri ya o " densin ister. Bu hümanist kişilik onu yorabilir herkesle anlaşmak zordur sosyal beceri ister anlaşmaya çabalamak kişiyi yorar ve sabit bir fikri olması imkansızdır. Karşıt görüşlü iki ortam arasında en çok "aynen" kelimesini kullanan kişidir. 2 dk sonra tam zıttı bir görüş olduğunda da aynen diyecektir. Herkes haklıdır herkesle iyi olalımcı insanı için çünkü. Bütün dünya buna inansa çalar kafasında. Kendi görüşlerini özgürce beyân edebildiğin de de onu sevecek insanların çevresinde olabileceğinin farkında değildir. Farkına varması dileği ile.
hayatımın ilk yıllarında bir süre boyunca pek az kimseyle anlaşır, pek çok kişiyle didişir, onların bu cüretkar aptallığı ile mücadele ederdim. zamanla insanların aptallığını ve tahammülsüzlüğünü görmezden gelir oldum. artık herkesle anlaşamasam bile kimseyle hır gür içinde olmuyorum.

velhasıl herkesle iyi anlaşan sandığınız birisi aslında tanımladığım şekilde davranıyor olabilir.
"benim lan bu" demek isterdim fakat tepki görebileceğim için demiyorum.
ya ibnedir ya orospu. herkesi öyle bir güzel yalamış ya da herkese öyle güzel vermiştir ki başka açıklaması yok. bunların alayı böyledir. omurgasızlar. evet.
çoğu sinsi olarak tanımlamış ama bazı insanlarla kavga etmek, didişmek yerine mesafe koyuyor, duvar örüyor, diyaloğa girmiyor, anlaştığı insanlarla bir şeyler paylaşmayı seçiyor olabilir. bu da gayet sağlıklı bir davranış biçimi.
herkesle arası çok iyidir, çünkü işini iyi yapıyor herkesi takıyor gibi görünüyor ama asıl olan kimseyi umursamıyor. ve ilginç olanda insanları istediği gibi kullanıp yararlanır. etliye sütlüye karışmaz...
Sinsirelllaaaa
Yilaaaaannnnn
Yalanciiiiii
Uç kâğıtcı
Nankoooorrrrrr
Hayinnnnnnn.....
kötü anlaşıp kavga çıkmasından korkuyordur. kısacası yab yani yaygın anksiyete bozukluğu vardır. sürekli kötü şeyler düşünür herkesle arasını sıkı tutup çevresi olsun ister. onun dışında kimsenin arkasından da konuşmaz gıybet günah der asıl sebebi de arkasından konuşacağı kişinin bunu duyup ona musallat olması vesairedir. zira bu insanlar kaygı bozukluğu yaşamaktadır.

(bkz: yaygın anksiyete bozukluğu)