bugün

hani derler ya; herkes çift yaratılırmış diye. benzerlerimiz olabilir ve hatta tek yumurta ikizimiz.
ama aslında hepimiz tekiz, biriciğiz.
insan hem iyi hissediyor kendini, hem de çok yalnız.
(bkz: ben tek siz hepiniz)
insanın kendisini pek matah bi şey sanmasına sebep olan hadise. zira az diye elmas adı verilen kömüre servetler ödeyen bir cinsiz biz. bu dünyadaki son b.k, tek bi tane kaldı deseler müzayedelerde sıraya gireriz.
kendini biricik eşsiz kar tanesi sananların iddiasıdır. insanların aynı bokun laciverdi olduklarını inkar ederler.
(bkz: egoizm)
her insanın, bir tane daha kendisinden olmasına katlanamayacağını gösteren mükemmel denge.
diğerinin içindeki beni merak ettiren durum. ben benim o da o ben bensem o nasıl acaba gibi saçma sapan sorular sorduran asla bilemeyeceğimiz şey.
her ne kadar bazen inanılmak istenmese de gerçek olan tek olmaktır. herkes tektir, herkesten bir tanedir. söylendiğinde hep kendini herkesten üstün görmek olarak algılanır ama mesele o değil. kimseye benzememektir bahsi geçen. ne fikren ne de görüntü olarak ne de başka bir şey ölçüsünde aynı değil insanlar. fikri aynı olsa tipi ayrı olur, tipler aynı olsa fikirler taban tabana zıt. yoktur aynı iki insan.
çocukken ebelemece oynandığında olan durum.

+ herkes tek!
- ebe.
+ la olm ne çabuk ebeledin lan.

(bkz: neyse)