bugün

önce kendisinden başlaması gereken insan.
insan elestirmekten zevk alıyorum.
ASLINDA BU TÜR iNSANLAR NE KADAR ELEŞTiRiLSE DE ASLINDA DOĞRUYU YAPIYORLAR. ÇÜNKÜ OLAYLARI KiŞiLERi HER ŞEYi ELEŞiTREN iNSAN KENDiNE VERiLENLERLE YETiNMEYiP HER ŞEYi SSORGULAYAN iNSANDIR. DEDiKODUYA GiRMEDiĞi TAKDiRDE TASViP EDiYORUM.
bu benim işte ölümüne eleştiririm insanları yüzüne yaparım tabiki bunu kendini savunabilirse yaptığım eleştiri üstüne düşünürüm yanlış mı düşünüyorum diye.
Düşsel eleştiriyi destekliyorum. fakat çok özür dileyerek söylüyorum, ota boka burun kıvırıp, sözlü bir şekilde insanları üzecek derecede eleştiri yapılmaz. dönde bir kendine bak derler adama, kendi içinizde eleştirin elbette, gözlemleyin, doğruluğundan iyice emin olduktan sonra, sorun her neyse düzgün bir biçimde dile getirin. Eleştirel yönde bakabilme insanı geliştiren bir durum, büyük katkıları var. kişiye böyle bir durumla karşılaşırsanız, bence bunları dile getirin ve empati kurabilmesini sağlayın, düzelecektir.
Etrafınızda olan insanlara bakın.
Bir TV izlerken, bir yere giderken, bir yemek yerken, bir eğlence spor müsabakalarında veya piknik de ya da iş hayatında günlük yaşamda karşılaşılan durumlara bakıp herkesi eleştiren insanlar için tükaka demek haksızlık.

Bazen bir şey olur yaşanır görülür ve "yok AMK bu kadar da olmaz ki... insanın ağzını bağlasan buna tepki göstermek için götü ile konuşur ya" dediğimiz durumlar artık sıradan normal olağan günlük duruma geldi.
Buna neden olan insanlar her tarafta ve öyle çoklar ki toplumu artık bu kişiler oluşturur hale gelmiş absürt durumlar cehalet bağnazlık yobazlık yalakalık riya yalan münferit bir durum olmaktan çıkmış prim yapan övünç duyulan imrenilen bir hâl almış.
eleştiri; bir konu , bir olay veya bir kişi hakkında doğru veya yalnış bir fikir belirtmektir..

lakin eleştiriyi anlamlı kılan, insanın bir yandan kendini de irdeleyebilmesi yani öz eleştiri yapabilen insanlar tarafından söylenmiş olmasıdır..

günümüzde ise anlamsızdır,
her boka eleştiri yapabilen ama bir kere bile öz eleştiri yapamayan, düşüncesiz insanların elinde kalp kırma aracı olarak kalmıştır eleştiri..
Eskiden bendim. Şuan kim ne yapmış hiçbiri umrumda değil. Herkesin büyük şaşkınlıkla dinlediği olaylar gram heyecan vermiyor. Üç günlük dünya. O o şekül yaşar ben bu şekül.
insan başkalarını eleştirebilmekle birlikte gelen eleştirilere de açık olmalıdır. Fakat Sürekli herkesi olumsuz eleştiren insanlarda da art niyet aranmalıdır. Çirkeftir o.
derinlerde yoğun bir aşağılık kompleksi yaşayan insandır.

herkesi aynı seviyeye çekmeye çalışarak bu kompleksten kurtulmak ister.
Kendileri de eleştirileri kabul etmediği sürece çifte standartlı insanlardır. Fikir hürriyeti çok önemli bir hürriyettir. Pek çok kişi ve olayı eleştirdiğim doğrudur fakat ben de her zaman eleştiriye ve karşıt görüşlere açık olmaya çalışırım.
bunun yanına bir de o eleştirdiği insanlarla samimi olmaya çalışması eklenince deliriyorum.
Kendini bir bok sanan insanlardır genelde.
Dönüp kendisine bakması gereken insanlardır.
Zikimi yesin onlar benim.
Kwundi hayatlarından memnun değillerdir.