bugün

(bkz: tipik türk)
maalesef çevrenin etkisiyle oluşmuş hadisedir... şimdi düşünücek olursak çevrede eğer bir konuda bir şey bilmediğini belli edersen, o çevrede maalesef geçinemezsin, bir nevi ezik olursun o çevrede...
bunu durdurmak artık mümkün değildir artık. mahmut, ali, veli, hasan ve hüseyin komik olmasada komik olduklarını lanse ettirmeye çalışırlar.
düşünün ki bir ortamda çok komik bir espri yapıldı ve sizden başka herkes anlayıp o espriye katıla katıla güldüler. çevrenin verdiği o mahalle baskıyla seninde o espriye katıla katıla gülmen gerektiğini düşünürsün ve uygularsın...

Dünyanın geldiği nokta bunu gerektirir. eğer ezilirsen yaşayamazsın...

keşke dünyamız böyle olmasaydı da bizde rahatça ezilebilseydik.
hiçkimsenin hiçbir şeyin farkında olmamasıdır.
güvenlik işi yapıyorum. ne zaman birine güvenliğim desem oh e güzel bütün gün otuyorsun maşa başı iş diyorlar. lan öyle değil öyle değil o kadar basit değil. 8 saatin neredeyse 7 saati ayakta geçiyor.Yeri geliyor valelik yapıyorum, elektrikler gider ben bakarım su kesilir ben bakarım. güvenlik den daha çok iş yapıyorum.
Genel bir sorun bu toplumdaki. Yapmadığınız hiçbir işe kolay demeyin. insanla uğraşılan her iş kutsal ve zordur.
En çok kullandığımız kalıplardan biri de kolay gelsindir. Mesela bunun japoncada karşılığı yok.

Böyle böyle diye diye böyle oluyor belki de. Yoğun enerji.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar