bugün

(bkz: hayır)
everything is gone be all right. herşey yoluna girecek.
- (bkz: bilmem)
* neyi bilmezsin ya?
- (bkz: ne biliyim)
bilmiyorum.
kısa vadede işe yarasa da uzun vadede başa bela açacak sözlerdir.
"sen haklısın tamam." gibi.
öyle olsun.
zahmetini veririm..
olur, görürsem söylerim.
(bkz: kes)
(bkz: hallederiz)
----------a.q.
yeterdir.yeter herşeye yeterlidir.aşka yeter,kavgaya yeter,dırdıra yeter,kolayı bardağa koyan kişiye yeter.yeter yeter bu hayatta.
herşey olacağına varır.
akacak kan damarda durmaz.
hayırlısı.
ayarlanır o ya.
(bkz: bakınız)
düşünürüz, olabilir, belki gibi politik sözlerdir.
- sen bilirsin.
- hayır.
- özürdilerim.
- o zaman içelim.
seni seviyorum.
kendine iyi bak.
boşver.
hayat...
anladım. bsg çay koy şimdi.
en kısa söz her zaman her şeyi kolaylaştırmaz aksine çıkmaza da sürükleyebilir. zira bunların içinde seni ikilimde bırakacak ve kendisi birinciliği asla kimseye bırakmayacak olan söz sen bilirsindir. sen bilirsin kadar yavşak bir kısa söz öbeği daha olamaz. "tamam ben bilirim de senin bir fikrin yok mu? benim bildiğimden senin paşa gönlün memnun kalacak mı, ortak nokta bulmaya çalışıyoruz" şurada gibi, sen bilirsin lafını yiyen insanı ikilemlere düşürür.
genellikle onaylama sözleri her şeyi kolaylaştırır gibi görünse de bazen onlar da öyle olmazlar. örneğin;
-ayrılalım mı
* tamam ayrılalım.
her şey çok kolay olmuş ve bitmiştir ancak soruyu soran kişinin günlerce içi içini kemirir, "ulan bu ne die iki dakkada kabul etti ayrılığı sevmiyormuş lan beni" diye insanı bunaltan iç ses konuşmaları gewçer durur beyninden.
her şeyi kolaylaştıran en kısa söz, en kestirme yol, bildiğin yoldur sözünün özündekine benzer. dolayısıyla karşılıklı oturup açık açık konuşmak her şeyi kolaylaştıran en kısa sözolur.
Siktir et
tam tersi bakarız olan söz.
(bkz: hmm ok)
hayhay.
güncel Önemli Başlıklar