bugün

utanarak evet diye cevaplanabilecek bir soru. her insan zeki doğmaz, akıllı olamaz. bunların hepsine kabul. zengin,fakir,ırk seçemez buna da kabul. ama insan, insanlığını kendisi seçer be abi. mesleğim gereği, medya ve reklamcılık alanıyla ilgilenmek durumundayım. nereye baksam, herkesin anlayacağı dilde, rating dediğin şey bacak arası. nasıl bu kadar düşebildi insanoğlu? gazetelerde manşette bikinili kadın veren çok satar, internet haberciliğinde en çok tıklanan haberler magazinin kadın içerenleri. tecavüzü bile artık, haber dilinde buğulu bikinili kadın resmediyor. ben utanıyorum arkadaşlar. insanlığımdan utanıyorum. nasıl bu kadar iğrençleştik?
uludağ sözlük nezdi, daha doğrusu sözlük ve sosyal ağlar eskisi gibi bilgi paylaşımı, tartışma ortamı sağlamıyor. burada yazan arkadaşlarında da büyük çoğunluğu 15-25 yaş arası diye tahmin edersek; bu başlık ve entrim için gelecek cevapların aslında sosyolojik bir tez içinde rahatlıkla görüş olarak kullanılabilmesi lazım. çünkü direkt kullanıcılar yazacak...göreceksiniz, başlıkta sokakta soru sorulduğunda hep belgesel iziliyoruz diyen tip samimiyetsizliği ile, sokakta söyleyemeyeceğini buraya yazanlarla dolacak. umutsuzum sizden,kendimden ve neslimden.
(bkz: zeyid aslan)