bugün

düşünün şimdiye kadar birçok şeye kızıyorsunuz. bu kızdıklarınızın çeşitli ve haklı sebepleri de olabilir veya bunları şimdiden itibaren saçma da bulabilirsiniz. ama her ne olursa olsun bu kızdıklarınıza kızmaktan vazgeçerek hoşgörmeye başlamanız halinde ne olur acaba ? bunu anket olsun niyetiyle söylemiyorum. maksadım kızdıklarımıza vazgeçmenin sonucunda olacaklardan haberdar olmamız ve belki de her zaman kızdıklarımızın yanlış olduğunun farkına varabilmemiz. eğer bir öfke nöbetine giriyorsanız o kızdıklarınız için yapacak yine birşeyler var ki soğuk duş alabilirsiniz. ama öfke doğuran şeylerin aslında önemli bir kısmı çarpık bir bakış açısından kaynaklanmaktadır. siz istiyorsanız yine kızmaya devam edin.
kor kutuk a$ik olduktan sonra ortaya cikan davrani$ $eklidir.
büyük bir acı * yaşayıp hayatın ne kadar değerli olduğunu anlamaktır. hayat kısa niye kızıyorum, kendimi ve başkalarını üzüyorum der insan. bunun dışında insanın karakteri değişmez kolay kolay. kızmaya devam eder.
kızmak da sevinmek gibi insanın sınırlarını çizen ben bunu sevmem ben bundan hoşlanmam dedirterek bir nevi karakteriniz hakkında insanlara bilgiler sunan duygudur. belki komik ama gereklidir.
birinden vazgeçmektedir mesela. gözden çıkardığınız birine kızmak için nedeniniz kalmayabilir.
bunun ötesinde afedilen vazgeçilendir zaten.*
belki de yaşlanıyoruzdur,kim bilir.
dingin ruh hali ve katıksız huzur için gerekli olandır. öfkeye yol açan durumlarda, sakin kalıp derin nefesler alırsa, insan soğukkanlılığını koruyabilir.
hoşgörülü olma konusunda ilerleme kaydetmektir.
Oğlunuzun sigara içmesine kızıyorsunuzdur, artık gelmiştir 20 yaşına koskoca delikanlı olmuş üniversiteye gidiyordur. Artık o çocuğa sigara içiyor diye kızsanız ne olur kızmasanız işte bu tip olaylardan sonra her zaman kızılan şeylere kızmaktan vazgeçilir.
bir zamanlar sevdiğim için bazı kızdığım şeylerden vazgeçmiştim. şimdi vazgeçtiğim şeyleri sevdiğimden hepsinden vazgeçtim. *
-yapma dedim sana şunu
*tamam
-ya öyle demek istememiştim
*tamam bir daha yapmıcam dedim ya
-allahsız burda debeleniyoruz kızmak için. insan biraz yardımcı olur.
hayat yorgunluğudur. lanet olsun der, geçilir.