bugün

özenti metalcilerin ve özellikle black metal, deth metalden işe başlayanların yaptığı ilk icraat...
st. anger gibi bir facia yüzünden, master of puppets, all justice for all'u unutuverirler... amon amart, satyricon, kreatör dinlerler, "yok mu lan daha serti" derler...
not: ama black sabbath...
beni düşüncelere sevk eden bir ibretlik entry çünkü metallica sevmiyorum fakat yıllardır metal dinliyorum ne dinliyorsun derseniz? (bkz: senfonik metal)
o tarz müzikte metallica en iyisi değildir. iron maiden metallica'dan daha iyidir lakin yeni yetmelerin ''metallica grup değil'' diyecek kadar ileri gitmeleri aptallıktan başka bir şey değil.
çok doğru tespittir. en iyilere bok atarak sükse yapmaya çalışan ergendir. onları herkes dinliyor yeaa bana hitap etmiyor, beni zartla zurt grupları daha iyi anlatıyor. nolur sana hitap etmesin bırak metallica bize kalsın.
metellicada başka metal grubu bılmedıgınden yapılan laf kalabalıgıdır.
Ayıptır güzel kardeşlerim, Metallica dediğimiz grup baba gruptur. Kötü şarkıları yok mudur? Vardır. Ancak başyapıtları da vardır. Laf etmeden önce dinlemek, anlamak, saygı duymak gerekir.
(bkz: unforgiven)
(bkz: unforgiven 2)
(bkz: fade to black)
(bkz: one)
(bkz: master of puppets)
(bkz: my friend of misery)
(bkz: unforgiven 3)
Bunlar uzar da gider ama Metallica'ya b.k gibi grup demeleri hakikaten saçma cidden ayıp.