bugün

öncelikle şunu belirteyim ki, hiçbir kötüleme bok atma amacı gütmüyorum bu insana karşı. yani bi yazara kızıp açılmış mesaj kaygılı bir başlık değil bu.

şöyle anlatmaya çalışayım:

muhabbetin harlandığı, geyiğin havada uçuştuğu bi arkadaş ortamı. gülmeyeni dövüyorlar, öyle bi yer. ama içimizde o 'her şeyin iç yüzünü bilen gizemli tip' de var.

- muhahahaaa, ne adamdı lan o. yerlere yatıyordum o filmi izlerken.
+ ahahahaaa, evet yaa.
% o adam geçen yıl trafik kazasında öldü biliyor musunuz?

abi ne alemi vardı ki şimdi? gülüyorduk ne güzel. anlatmaya çalıştığım kişi tam olarak bu işte. güzel bi şarkı çalıyordur, kendini şarkıya bırakıp dinlemek istersin. ama izin vermez bu adam!

- bu şarkıda çalan davulcu altı yıl önce ineğin altında kalıp öldü.

abi bi dur da şarkının tadını çıkaralım yaa! nerden biliyorsun ki hem sen bunları?

17 ağustos depreminden sonra daha bi malzeme bollaştı ya. iyice coştu bu tipler: eski bi dergi karıştırıyoruz, resimlerine bakıyoruz filan:

- aa, tipe bak lan köpeğin. kulaklara bak kocaman..
+ o köpek 17 ağustos depreminde öldü biliyorsunuz değil mi?
lan nerden bilelim ki?
+ hem o deprem niye oldu biliyor musunuz? (aha kayışı kopardı, bunu durdurmak imkansız artık) bi uyarıydı o. çinliler aynı anda zıplarsa amerika'da deprem olur (muş filan yok, o kadar emin ki adam). bir de, amerika istediği yerde deprem yapabiliyor, isterse yağmur yağdırabiliyor...

kahvede filan da çok rastlanır bu arkadaşa:

- edirne'de petrol bulunmuş
+ çıkarttırmazlar!

ulan ne kadar kendinden eminsin yaa? bush'la mı görüştün az önce? cia başkanı bizzat seni mi aradı 'o petrolü çıkarttırmayız' diye?

aha böyle bi adamı anlatmaya çalıştım. umarım başarmışımdır. bir de, bu sözlüğü mit kurdurdu biliyorsunuz değil mi?
merak küpüdür. magazinci tadında olayı takip eder sağından biraz duyar, solundaki biraz anlatır olay hakkında her haltı öğrenmiş olur. aynı zamanda bilir kişi tadındadır.
herkes konuşurken susan insandır. belki de konuşursa gizemi gideceğinden korkan insandır hatta "bir şey biliyorsan konuş alim sansınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar" lafını motto olarak kabul etmiş bile olabilir. (bkz: insanları kategorize etme alışkanlığı)