bugün

Her otobüste mutlaka olan tiplerdir. Daha nereye ilerleyelim diyen ablalar bunlardan sadece biridir.
Tabi ki şofördür.

Genellikle göbekli ve esmer olurlar. (Genellemeye bak.)
abla sunu uzatir misin diyen tip.
biktim artik uzatmiycam hicbirsey.
Baloncuklu pirtlatan bebek.
Baloncuklu nedir ameke?
zir zir zirlayan bebek.
cam kenarına oturmuş veya ayakta olup cam kenarına geçip burnunu cama dayamış ve kulağında kulaklık olan insan modeli.
Durağa gelmeden inecek var diyen tip.Durak yaklaşmadan insanları eze eze kapıya yanaşan tip.
Yanındakini kendisiyle konuşmak zorunda bırakan insanlardır. Bakışlarıyla dürterler sizi, hafifçe döndüğünüzde ise soru yağmuruna tutarlar ve cevapsız bırakma şansınız yoktur. En son otobüsten inerken kütüğünüzü çıkarmanın verdiği zevkle sizi uğurlarlar ve bir sonraki kurbanlarını dört gözle ve sinsi bakışlarla beklemeye devam ederler.
Cam kenarına oturup cam açtırmayan yaşlı. Amca teyze her neyse açtırmayacaksan oturma şu camın yanınada bizde oksijen soluyalım. Senin atmış senelik sararmış azotlu nefesini değil.

- yok oğlum hasta oluruz terledik yahu açılır mı şimdi cam.

Ya hastadır açmaz ya hasta oluruz dur açmaz.
kaptaan orta kapı diyen tiptir.
telefonla konuşurken sesi yüksek çıkan, üstüne arada sırada karşıdakine de sinirlenen tip de bunlara dahildir.
Boşalacak yer için pusuda bekleyen teyze.
bebek arabalı çiftler

zenciler

çevresindekilere ben tokattan geldim, ilk defa biniyorum avcılara gidiyor bu otobüs değil mi diye soranlar.
yuksek sesle telefon gorusmesi yapan tipler. o tipler yuzunden ben telefonla konusurken konustugum kisi bile onlari duyuyor.
kulaklığını takıp müzik dinleyen tiptir.
meymenetsiz saygısız üniversite genci.
Kulagında kulaklık, uyukluyor numarası ceken akıllı genc.
Bakışıp Aşık olan tip. Nitekim şiiri bile Yazılmış,
' biz her otobüse bindiğimizde
Aşık olup
indiğimizde aşk acısı çeken milletiz'
Diye heralde böyleydi.
etrafı uykulu gözlerle süzen,bıyıkları bir arpa boyunda ve kır,ortalama atmış küsür yaşlarında en az iki senelik gri fitilli ceketiyle sürekli elindeki bim poşetleri çekiştiren dayılardır.
sürekli arkaya ilerleyin diyen sofor tabiki.