bugün

çok ciddi yükleri yoksa sırtında, bir an önce düşüncesini uygulamaya koyması gereken tiptir.

hani 27-28 yaşındaki bekar arkadaşlarıma, bilhassa, tavsiye ediyorum. ben yaptım hafız, hem de kendimi bildim bileli uğruna çalıştığım işi ve şehri çaaat diye çıkardım hayatımda.

ilk başta çok hafifliyorsun. sonra ara ara "hassiktir ya. olm yanlış mı yaptık lan ne bok yiycez" diyorsun. en sonunda "iyi ki yapmışım. ne adamım ya. böyle acayip şahane falan bi tip değil miyim" deyip kendi kendine, omzunu falan öpmeye başlıyorsun. omzun çıplak olacak yalnız.

şaka bi yana, hayat, her gün istemediğiniz bir işte, istemediğiniz adamlarla çalışmaya katlanacak kadar uzun değil. bana güvenin.
der der susar.
(bkz: ahmet davutoğlu)
adam sürekli şu aralar yaptığı şey istifa etmeyi planlıyor.
hoş artık planı geçti; istifa etti.
işyerinden memnunsa tek problemi iş arkadaşlarıysa istifa etmemesi gereken tip. Lakin durum ciddiyse, işiyle ilgili iyi olan hiçbir şey yoksa etmesi daha iyi olur.
Ayrıca bu durumda olan biri intihara meyilli de olabilir. Psikolojik destek alması iyi olur.
Artık eyleme geçmesi gereken tip ya da kişidir. Nefret ettiğin bir işte sevmediğin insanlarla çalışmak çok saçma.
işsizliğin ne olduğunu bilmeyen kişiliktir.
egeye yerleşip organık domates hayali kuran kişidir.
Kovulma umudu nedir amk ya ?

istifa etmek isteyen adam istifa eder. Sürekli lafını eden ise ajitasyon ve ilgi peşindedir.