bugün

güneş... yenilik, özgürlük, doğuş gibi bir sürü anlamı olan şey. ama hiç düşünmedi mi kimse acaba her doğan güneş insanın elindekileri yavaş yavaş alıyor. her doğuşunda ömür denen garip oluşum kendini bir parça daha yok ediyor.

bu gece efkar gecem sanırım. hiç güzel şeyler düşünemiyorum sözlük. sanırım kaybedenler kulübüne bilmeden üye oldum ben. zaten yakında tshirt üzerine kocaman bir "looser" yazdırıp giymeyi düşünüyorum. aynaya baktığımda kendimi daha da net algılayayım diye...

merakla bekliyorum güneş birazdan doğduğunda neler olacak. pazar sabahı herkes evinde, ailesiyleyken ben burada birşeylerin özlemi içinde boğuluyorum. gerçekten boğuluyorum artık bu özlem içinde. uzaktan görmek sıktı artık güneşi. avuçlarımın içine alıp ateşinin yakmasını istiyorum bütün bedenimi. hissetmek istiyorum uzaktan gördüğüm o parlak şeyi, insanlara can veren şeyi.

güvercine yıllar boyu özgürlük denmesinde olan yanılgı gibi sanırım güneşin doğuşuna da bu tür güzellikler eklenmesi. beyaz güvercin, ölümün yegane temsilcisi. ruhun bedenden ayrılması, duyguları söküp götürmesi bedenden... özgürlük anlayışını anlamak çok zor insanların sözlük.

duygular yoksa ben neden varım ki? ali'nin oluş gayesi duygular üzerine zaten. sevmek, aşık olmak, mutl olmak, üzülmek, ağlamak, gülmek... bunlar olmadan ben hiçim sözlük. her ne kadar bugün ağlamak için bir sebep oluşsa da hayatımda yapamadım yine. ama bir gün ağlayacağıma kesinlikle inanıyorum. umarım o duygumu kaybetmemişimdir...

iyi sabahlar sözlük.
yasayan ölülere hicbirzaman dogmayan günesi hatirlatmaktir.

§ 1- her dogan günesin ölüme daha da ya yaklastirmasini düsünmek

§ 1- her dogan günesin belki dogusunun farkindalinaginin son dogan günesi olabilecegini düsünmek

§ 1- her dogan günesin belki dogusunun farkindalinaginin son dogan günesi olabilecegini bilmek

§ 1- her dogan günesin belki dogusunun farkindalinaginin son dogan günesi
olabilecegini bilip umursamamak

§ 1- her dogan günesin belki dogusunun farkindalinaginin son dogan günesi olabilecegini bilip ona göre yasamak

§ 1- her dogan günesin ölüme daha da yaklastirmasinin bilincinde üzülmek

§ 1- her dogan günesin ölüme daha da yaklastirmasinin bilincinde sevinmek

§ 1- her dogan günesin ölüme daha da yaklastirmasinin farkindaliginin kötü oldugunu düsünmek

§ 1- her dogan günesin ölüme daha da yaklastirmasinin farkindaliginin iyi oldugunu düsünmek

§ 1- her dogan günesin ölüme daha da yaklastirmasini düsünürken yanaginda sevdiceginin busesini, elindeki onun elinin sicakligini hissetmek

§ 1- her dogan günesin ölüme daha da yaklastirmasini düsünürken yanaginda sevdiceginin busesini, elindeki onun elinin sicakligini hissettikden sonra birden elleri sogumasi ve onun öldügünü bilmek

§ 1- her dogan günesin ölüme daha da yaklastirmasini düsünürken birden geberip gitmek

vesaire
bu entrylere bakılırsa ve entrylerin girildiği saate bakılırsa olum gidin yatın lan sizin derdiniz ne denilesi hede.
saatin geç olması ve kanda bir miktar alkolünde bulunmasıyla sıçılmasına vesile olabilecek konu.