bugün

doğru duydunuz efendim.

laik dostlarımla birlikte her yıl yaptığımız eylemdir. kanunen zorunlu olması gerekendir.

10 kasım 1938, ülkemizdeki milyonlarca laik, binlerce laplaik* insanı derinden üzen o olayın tarihidir bilindiği üzre. bu tarihin her yıl dönümünde tüm ülkece anıtkabir'i tavaf etmek, yüce ve bir o kadar da ulu önderimiz atatürk'ü derin bir saygı ve huşu ile selamlamak, gelmiş; geçmiş ve gelecek en iyi başbakan ismet inönü'yü kabri başında anmak ne güzel, ne laik bir davranıştır. şu laik hayatımda yaşadığım en güzel anlar bu tavaf anlarıdır efendim.

bence bu tavaf zorunlu olmalıdır. yüce ve bir o kadar da ulu önderimiz atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi kurdular, kurtardılar. onlar olmasa biz olmazdık, bu topraklar olmazdı. buraları hep denizle doldurup tüm türkleri o denizde boğarak öldürürlerdi itilaf devletleri.

onlar erinmemiş kurtarmışlar, bizim gidip tavaf etmemiz çok mu efendim çok mu?
şeytan taşlamak içinde tbmm'ye yürümek gerekir.
bence ilk okul öğrencileri her sene anıtkabire götürülmelidir yol yemek paraları meb tarafından karşılanmalıdır.
tavaf değil, kabir ziyaretidir. ölüm yıl dönümünde saygıyla anmaktır.

gerizekalıya anlatır gibi anlatmak gerekirse,

ölen anne, baba, eş ve dostlara yapılan ziyaretler gibi olağan bir şeydir. kimsenin tur attğı falan olmaz. inancı olan 1 elham 3 gulhu okur, inancı olmayan teşekkürler paşam der yola koyulur. olay budur. lütfen salak olmayalım. olanları uyaralım.
ironi yapacağım derken başlık sıçmaktır.

(bkz: hanım koş oğlun başlık sıçtı)
atatürkün kabrini ziyaret eden turistleri saymazsak,ziyaret eden milletimizin çoğunun da müslüman olduğunu düşünürsek oldukça saçma hatta bir de sapan olan başlıktır..atatürkün ben öldükten sonra kabrime gelin tavaf edin benim adıma din uydurup müridi olun dediği duyulmuş şey değildir..
yapılmamış, görülmemiş bir şeydir.

ama okul kazanmak, iş bulmak, koca bulmak isteyen yüzlerce, binlerce müslüman türbe etraflarında ölmüş insanlara el açarken görülmüştür. atatürkçülere putperest diyen insanların, mezarlara çapıt bağlayıp, mezar taşlarından medet umması hayatı sorgulatmaktadır.
görsel
kemalizm dini ritüelidir.
bir ibadettir.
hacca gitmek isteyen kemalistlerin ibadetidir. 1938'de kalmıştır. anlayın bizi, bu geri zihniyeti 2013'e getirmek kolay olmuyor. daha ikinci dünya savaşını yeni bitirdiler.
malum kesimlerin hezeyanıdır.
kasım ayı yaklaşıyor ya, yine derdi bunları gerdi.
allahsızların yaptığıdır. malın biri de Kemalist demiş o kadar mı çaresizisiniz amk siz Atatürkçülüğü 500 mlyon Euro verip Atatürk büstü yaptırmak falan zannediyorsunuz herhalde.

not: akpliler peygamberimiz başbakanımız dediğinden onlara sorun.
tavaf etmek illa kabe'nin etrafında dönmek demek değildir. bir yeri ziyaret etmek, etrafında dönmek, incelemek anlamlarına da gelir. yani bir kavşağın etrafında dönmek de bir nevi tavaftır. hacca gidenlerden duymuşsunuzdur belki kabe'yi tavaf ettim diye bir söylemde bulunurlar. tavaf etmek öbeğini tek başına kullanmazlar.

şimdi siktirin gidin göt gılları lider olarak gördüğünüz götün etrafında tavaf edin.
Sadece 10 kasımlarda değil her daim yapılması gereken bir ibadettir.
kemalızm dınının gereklendırendendendendır.
her tür insan kaybettiği sevdiklerinin mezarlarını ziyaret edip hatırasına saygı göstermek ihtiyacı hissedebilir. bu kişi atatürk olunca neden batıyor dindar geçinen bazı cahillere, anlamak mümkün değil.
boş insan işidir. net.
kimsenin tavaf ettiği yok anıtkabiri ! biz arapsever değilizki küpün etrafında tavaf yapalım... orası türk milletinin bir buluşma yeridir... bir birlik beraberlik yeridir... izmir'in gündoğdusu, istanbul'un taksimidir anıtkabir ankaralılar için... atatürke olan özlemin ve sevginin tezahürüdür... tavaf etmesini siz iyi bilirsiniz biz değil ! çakma kabe maketinin önünde bile tavaf ettiniz siz arabistandaki yetmedi de...
görsel
G*t kılının bir tespitidir. S*ktir oradandır.
babanın dedenin mezarını da ziyaret etme zaten sen. putperstliğe girer. bu memlekete hizmet etmiş bir şahsa gösterilen saygıdan öte bir şey değildir. her milletin ulusal kahramanları vardır ve atatürk kadar deha ve saygın olmamalarına karşın düzenli olarak anılırlar ülke insanalrınca. ancak kimse çıkıp da bu insanlara saygısızlık, nankörlük yapmaz. ama bizim millet biraz götünden delidir. yapar. yanlış yere geldiniz putperestleri içinizde arayın kardeş.
göt kıllarına dert olmuş olaydır. aynı göt kılları tavaf etmenin ne olduğunu da bilmeden gelir yazarlar.
arada kaytarsa da çoğu 10 kasım'da sucukçu muhasebecisinin yaptığıdır:

https://www.youtube.com/watch?v=fEXrGTmPgAc

(bkz: anıtkabir de saygı duruşu yapmak dinden çıkarır mı)
dinen uygun değildir.